Dudakları Dolgun Göstermek

Dolgun Dudaklar

İnce dudaklı kadınlar hep ince dudakları kalın gösteren makyaj tiyoları almak isterler. Dudaklarını kalın göstermek isteyenlerin en büyük yardımcısı, dudak kalemleridir. Dudak kaleminizin renginin mutlaka dudak renginiz ile aynı olması dolgun dudaklar için ilk şarttır. İnce dudakları dolgun göstermek için estetik cerrahiye başvurmadan birkaç öneri ile başarılı olabilirsiniz.

Ruj seçiminde mat ruj seçerken, rujunuz ile aynı ton kalem kullanmalısınız. Dudakları dolgun göstermek için ince uçlu dudak kalemi ile dudağın dışı kontör çizilir. Kalem ile dudak bitimlerini birleştirirken, alt dudağınızı fazla kavisli çizmemeye dikkat etmelisiniz. Alt dudak ortasına kullanılan rujdan bir iki ton daha açık bir ruj ile çizgi yapılmalıdır. Dudakları kalın ve dolgun gösterme yöntemleri arasında rujun üstüne parlatıcı sürmekte oldukça işe yarayan bir yöntemdir.

Piyasa da dudakları dolgun gösteren rujlar da satılmaktadır. İnce dudakları kalın gösteren makyaj yaparken dudaklarınıza bakım yapmayı unutmayın hatırlatması yapmadan geçemeyeceğiz.  Çatlak, cansız ve kuru dudaklar olduğundan da ince görünecektir. Dudaklarınıza periyodik bakım yaparak, doğru makyaj ile ameliyatsız dolgun dudaklara kavuşabilirsiniz.

Yorum Yaz