YAZ İÇİN DOĞRU DİYET ÖNEMLİ

Yaz temizliğine, geleneksel Çin tıbbında değişimi ve yeniden doğuşu simgeleyen organ olan karaciğeri uyaran besinler yiyerek içten bir arınmayla başlayın. Taze karahindiba yaprakları ve yabani otlarla yapılan salatalar yeni mutfak/beslenme kültürünün de başrolüne yerleşti.

Şimdi doğada gelişigüzel yetişen otların organizmayı dengelediğine, düzenlediğine dikkat çekiliyor. Bebek yapraklar çiğ olarak tüketiliyor, daha sert olanlarsa az tuzlu suda hafifçe haşlanıp sarımsak ve biberle harmanlanarak servis ediliyor.

Aynı yöntemi meryemana dikeni (fitoöstrojenler ve silymarin açısından zengin sütlü deve dikeni) veya hodan (zembil çiçeği) yaprakları için de uygulayabilirsiniz.

Anti-enflamatuar özellik taşıyan bu bitkiler aynı zamanda akne ve atopik dermatit tedavisine de yardımcı oluyor. Saplarıyla yediğiniz enginar ve turp (tuzla sotelenmiş yapraklarını çam fıstığı veya bademle karıştırarak mükemmel bir makama sosu hazırlayabilirsiniz), yeşil ve kırmızı kök bitkiler de son derece arındırıcı özellikler taşıyor.
Domates Diyeti Nasıl Yapılır ? | NasılKolay 3KModa

YAZ İÇİN DOĞRU DİYET ÖNEMLİ Resimleri
YAZ İÇİN DOĞRU DİYET ÖNEMLİ

Yorum Yaz