SAĞLIKLI VE DOĞRU GÜNEŞLENME

30 faktör veya daha fazla koruma içeren güneş kremi sürmeden güneşe çıkmayın, havuz ya da denize girdikten sonra tekrar uygulayın. Güneş yanığından kaçamazsanız, antienflamatuar aloe vera jel kullanarak acınızı hafifletebilirsiniz. Güneş yanıkları sadece cildinize zarar vermekle kalmaz, aynı zamanda vücudu susuz bırakır.

RENGİNİZİ GÜNEŞTEN DEĞİL, YEDİKLERİNİZDEN ALIN

Domates ve tatlı patates gibi kırmızı, turuncu renkli besinler cildinizde, güneşin zararlı ışınlarına karşı bir koruma kalkanı sağlar. Bir araştırma, domatesin içindeki bir antioksidan olan likopenin, cildi UV ışınlarına karşı korumaya yardımcı olduğunu gösterdi. Bir başka araştırma da turuncu besinlerde bulunan bir antioksidan olan beta-karotenin güneş yanıklarını önlemeye yardımcı olduğunu gösterdi. Tabağınızı bu sağlıklı alternatiflerle doldurarak cildinizi maksimum derecede koruyabilirsiniz.

Yılın bu zamanlarında sinek ve böcekler fazlasıyla can sıkıcı olabiliyor. Dr. Ayşegül Saltat Polikliniği’nden dermatolog Dr. Ömür Tekeli’nin anlattıkları, sevimsiz düşmanlarınızı yenmeniz için.

• Bir haftada kendiliğinden geçebilecek birçok sinek-böcek ısırığı, ısrarlı kaşımalar neticesinde cilt lekelerine ve izlere dönüşebilir. Isırık bölgelerindeki hassas cilt, kozmetik ürün temasıyla da lekelenebilir. Bu nedenle ileride herhangi bir soruna yol açmaması için ısırık bölgesi dezenfekte edilmeli ve kaşıntı antihistaminik kullanılarak azaltılmalı.

• Bu tarz bir duruma maruz kalmamak için kökten çözüm uygulayabilirsiniz. Eczaneden satın alınabilir bir etken madde olan, buharlaşarak çevresinde bir aura oluşturup parazit ve sinekleri uzaklaştıran kafur ve kaliteli markaların sinek uzaklaştırıcı losyonları, güvenle kullanılacak haşere kovucular arasında.

BONUS Sinekler ve böcekler naneyi sevmez. Etrafa naneli spreyler sıkabilir ya da ortamda naneli bir mum yakabilirsiniz.

SAĞLIKLI VE DOĞRU GÜNEŞLENME Resimleri
. ve beslenme ile yaşlanmanın etkilerini yavaşlatmak ve sağlıklı

Yorum Yaz