İstanbul’da Kaliteli Güzellik Merkezi Tavsiyesi

Üniversiteden mezun olduktan hemen sonra sağlık sektöründe çalışmaya başlayan ve 2009 yılından beri estetik sektöründe hizmet veren Sevil Tuzluca, güzelliğin bütünsel bir kavram olduğuna inanıyor. Bu yüzden de kişinin yaş aldıkça güzelleşme isteğinin ancak bütünsel bir yaklaşımla mümkün olacağına değiniyor. “Zihin, beden ve ruh bütünlüğü sağlandığında ancak gerçek güzellik yaşanabilir. Bu yüzden uzman estetisyen olduktan sonra aromaterapi ve fitoretapi eğitimleri aldım. Bioenerji ve reiki ile ilgileniyorum. Tam da bu nedenle merkezimizde sağlık için faydalı olmayan hiçbir uygulama yapılmıyor” diyen Sevil Tuzluca’dan devamını dinleyelim. 

Günümüzde zihin, ruh ve beden dengesini sağlamak neden bu kadar önemli? 

Hepimiz sağlıklı yaş almanın, genç ve güzel görünmenin peşindeyiz. Bize dayatılan popüler kültür figürlerinin izinden giderek daha çarpıcı görünmek için tek tip modellere benzemeye zorlanıyoruz. Fakat fiziksel güzelliğimiz mutlu olmamıza yetmiyor, yetmeyecek. Ruhumuzu beslemediğimiz, zihnimizi dinginleştirmediğimiz sürece tek başına fiziksel güzellikler yetersiz kalacak. Zihin, beden ve ruh dengesi sağlandığında, gerçek mutlu olma hali başlayacak. Ve bizler gerçekten ihtiyacımız olan kadarını talep ederek ama daha fazla mutlu olarak yaşayacağız. 

İstanbul’da Kaliteli Güzellik Merkezi Tavsiyesi ResimleriBu dengeyi sağlamak için merkezinizde hangi uygulamaları yapıyorsunuz? 

Güzelliğini sağlıklı yollardan arayanlara hizmet vermek için kurulduk. Tedavi ağırlıklı bakım protokollerimiz var. Şehir yaşamının beraberinde getirdiği stres ve sonuçlarını çözmeye çalışıyoruz. Saç dökülmeleri, cilt problemleri, bölgesel incelme tedavilerinin yanında yoga ve meditasyon çalışmalarımız var. Sağlıklı ve temiz içerikli beslenmeyi mümkün olduğunca hayatımıza katmaya çalışıyoruz. 

Genellikle hangi tedaviler için size başvuruyorlar? 

Ağırlıklı olarak cilt ve saç tedavileri yapıyoruz. Tüm cilt tedavilerimizin ilk aşaması cilt analizi. Smart v3 adında bir cihazımız var. Cihazın sahip olduğu özel kamerası kızılötesi ışınlar ile cilt fotoğraflarını çekiyor. Cilt altı yapısında oluşmaya başlayan problemleri önceden tespit ediyoruz ve bugün bu sorunlar daha yaşanmaya başlamadan önlemini alma şansımız oluyor. Cilt tedavileri yapılırken, elastikiyet kaybı, leke oluşumu veya gözenek oluşumu gibi zamana ve çevresel faktörlerlere bağlı olarak yaşanan sorunları da aynı anda çözme şansımız oluyor. Saç tedavilerinde ise kök hücre ve büyüme faktör destekli uygulamalar yapıyoruz. Pandemi sürecinde yaşanan yoğun stres en çok saçlarımıza zarar veriyor. Kalıcı saç kayıpları yaşanmadan bu durumun önüne geçmek için de tedaviler yapıyoruz. 

Baharın gelişiyle birlikte cildimiz de kendini yenileme ve derinlemesine temizlenme ihtiyacı duyuyor. Bu nokta da cilt bakım programları imdadımıza yetişiyor. Cildin yenilenmesini ve kırışıklıkların azalmasını sağlayan Frozen Face yöntemi ve göz çevresi bakımını gerçekleştiren, göz altı torbası, morluk ve kazayağı çizgileri gibi sorunları minimuma indiren Frozen Eyes uygulaması cildinizin ihtiyacı olan bakımı sağlıyor. Ayrıca özellikle pandemi nedeniyle hareketsiz kalıp kilo aldığımız bu dönemdeki fazlalıklarımızdan kurtulmak için zayıflama programları yaza hazırlık sürecinde yardımcımız oluyor. Esmeray Yıldırım, bu yöntemlerin detaylarını bizimle paylaşıyor. 

Cilt bakımı uygulaması 

Yeni nesil Frozen Face, cilt üzerinde gezdirilen başlığı ile uygulama yapabilen iğnesiz bir mezoterapi cihazı. İğnesiz mezoterapi, iğneli işlemlerdeki gibi santim santim cilde ürünü göndermez, cihaz başlığı üzerinden dağılan serumu eşit olarak cilde dağıtır. Bu da cilt üzerinde çok daha etkili ve hızlı bir sonuç görmemizi sağlar.

Cildin orta tabakasına inmek ise problemleri tedavi ediyor. Frozen Face işlemi, elektriksel alan yaratarak cilt üzerinde mikro kanallar oluşturur. Bu kanallar, cildin tedavisine ve ihtiyacına yönelik aktifiçerikli nano teknolojik serumların leke oluşmuş, yaşlanmış, sarkmış, hasar görmüş ve neme ihtiyaç duyan hücrelerin bulunduğu alt tabakaya nüfus etmesine yardımcı olur. İşlem ilk adımda buz hissi veren başlığı ile kan dolaşımını yavaşlatır ve bu da cilt üzerindeki kanalların bir süre açık kalmasını sağlar. 40 saniye cildin kendini onarması için hücre yaşlanmasını durdurur.

Frozen Face serumlar içerikleri ve formları açısından evde kullanılan ürünlerden farklıdır. Serumlar dört farklı çeşitte olup yaşlanma karşıtı kırışıklıkları açma, lekelerin rengini açma ve lekelenmeye karşı koruma, cildi nemlendirme, eski hacmini verme ve dolgunlaştırma gibi işlemler için kullanılır.

Cilt problemlerinin altında yatan sebepler, cilt analiz cihazları ile tespit edilip hastaya uygun serumlar uygulanır. Cihazın ikinci aşamasında uygulanan radyo frekans enerjisi yani ısı enerjisi ile de cildi sıkılaştırma, yukarı kaldırma olanağı sağlanır ve daha gergin bir görünüm elde edilir. Isı enerjisi işlemi yapılırken aynı zamanda cilde soğuk uygulayabilen sistem size konforlu bir tedavi süreci sunar. Birer hafta aralıklarla dört seans olarak önerilen Frozen Face uygulamasını daha sonra ciltte gerekli görülen zamanlarda birer seans tekrarlayabilirsiniz. Bu da sonuçların kalıcılığı için size daha uzun bir süre sunar. Özellikle dolgu uygulamalarını tercih etmeyen kişiler için uygun olan bu yöntem, deri üzerinde ciddi bir yenilenme ve beraberinde kırışıklıklarda azalma yaratır. 

Göz bakımı uygulaması

 Frozen Eyes işlemi, vibrasyon yaparak cilt üzerinde oksijen alımını ve oksijenin dengeli olarak dağıtılmasını sağlar. Vibrasyon; cildin tedavisine ve ihtiyacına yönelik aktifiçerikli nano teknolojik serumların göz altı torbalanması ve morlukları, göz kapağı sarkması, kazayağı kırışıkları oluşmuş, yaşlanmış, sarkmış, hasar görmüş, oksijene ve neme ihtiyaç duyan hücrelerin bulunduğu alt tabakaya nüfus etmesine yardımcı olur. Cihazın ikinci aşamasında uygulanan radyo frekans enerjisi yani ısı enerjisi ile de cildi sıkılaştırma, toparlama, kolajen üretiminin artırılması olanağı sağlanır ve bu sayede daha aydınlık ve gergin bir görünüm elde edilir. Isı enerjisi işlemi yapılırken aynı zamanda cilde soğukluk veren serumlar size rahat bir tedavi süreci sunar. Birer hafta aralıklarla altı seans olarak önerilen Frozen Eyes uygulamasını daha sonra göz altı ve üstünde gerekli görülen zamanlarda birer seans tekrarlayabilirsiniz. Bu da sonuçların daha kalıcı olmasına olanak sağlar. 

Zayıflama programı 

Eximia HR 77 Platinum, dört farklı cihazın yaptığı uygulamayı tek bir sistemde toplayan, kişiye özel programlarla bölgesel incelme sağlayan bir teknoloji. Uygulamada mikrodermoabrasyon sistemiyle cilt ölü hücrelerden arındırılır ve cildin oksijen alması sağlanır. Sonrasında Laserporasyon (iğnesiz mezoterapi) yöntemiyle ciltteki hücrelerin yağ çeperlerini açarak atılması sağlanır. EndoRadyoMag ile lenf akışı hız kazanır, RadyoLift ile sıkılaşma, selülit ve çatlak görünümünde azalma meydana gelir. Böylelikle tek bir uygulama ile uygulanan bölge hem zayıflar hem de sıkılaşarak dokuların toparlanması sağlanır. Uygulamanın en belirgin özelliği ise yedi günde %40 oranında yağ azalımı sağlamasıdır. İşlem sonrasında kalıcılığın sağlanması için egzersiz ve doğru beslenme önerilir.

Yorum Yaz