4D Yüz Gençleştirme Nedir – Dört Boyutlu Cilt Gençleştirme

Bugün size ameliyatsız bir yüz germe yöntemi olan 4 d lift ile ilgili bilgi vermek istiyorum. Dünya sağlık örgütünün son sınıflandırmasına 18 yaş ve 65 yaş arası genç nüfus olarak kabul edilmektedir. Son dönemlerde pandemi nedeniyle de birçok insan cerrahi yöntemlerden kaçınmak durumunda kalmaktadır. Bu nedenle biz son dönemde 4d teknolojisinin çok daha sık kullanmaya başladık. 4 te 4 aşamalı bir uygulama olduğu için bu şekilde isimlendiriliyor 2 farklı dalga boyu içeren bir lazer sistemi ile uygulanmakta.

Aşamaları sumuk lifting frak  piyano modu ve süper final peeling şeklinde sınıflandırılabilir. Ortalama işlemin tamamı bir saat kadar sürmekte olup, ilk işlem somut lifting aşamasıyla başlamaktadır. Somut lifting de her bölüm yak dalga boyu kullanılıp genellikle göz çevresi ince kırışıklıkları, göz kapak toparlaması, dudak üstü sigara içmeye bağlı ya da yaşla kolojen azalmasına bağlı dikey çizgilerin azaltılması, çene hattının toparlanması.

4D Yüz Gençleştirme Nedir – Dört Boyutlu Cilt Gençleştirme ResimleriNazolabial çizgilenme dediğimiz burun kenarından ağız köşesine inanç ilgilenmelerini hafifletilmesi için uygulanan bir aşamadır.

Cildin yüzeyinden uygulanabildiği gibi kısa bir sürede ağız içi ve dudak için kozadan uygulanabilmektedir.

İkinci aşama ise fırak 3 dediğimiz yine en diyak lazer dediğimiz bir dalga boyunun kullanılarak derinin alt katmanlarındaki damar yapıları hedef alınmaktadır. Damar yapıları hedef alındığı zaman dokunun ısınması ve bu sayede elastikiyetini kaybetmiş kolajen liflerin imha edilmesi ve ısıtılarak yeni projelerin üretilmesi sağlanmaktadır.

Üçüncü aşama ise piano modu piano modunda. Yine en büyük dalga boyu kullanıp daha derin katmanlarını ısıtılması hedeflenmektedir.

Bu derin katmanların ısıtılmasıyla daha derindeki kolajen liflerinin sıkılaştırılması, yeni kolajen sentezi ve yağ dokusunun toparlanması sağlanmaktadır.

Dördüncü aşama süper peeling aşaması, cildin en üst tabakası olan epidermisdeki renk eşitsizlikleri, lekelenmeler, gözenekler ve ölü derinin atılarak alttan taze cildin ortaya çıkmasını hedefler. Tüm işlem boyunca herhangi bir enjeksiyon uygulamasına ihtiyaç olmamaktadır. Derinin kendi kendini gençleştirmesi hedeflenmektedir. Ortalama 6 ay kadar iyileşme süreci devam eder ve en az 2 yıl kalıcıdır.

Yorum Yaz