Cildimin Parlamaması İçin Ne Yapmalıyım?

Akşamüstüne doğru cildimin parlamaması için ne yapmalıyım?

Gülsuyuyla cildinizi canlandırdıktan sonra fazlalığı bir mendille alın. Gülsuyu ciltteki fazla yağı alır ve cildinizin canlanmasını sağlar. Bir başka yöntem olarak, özellikle T bölgesinde matlaştırıcı tonik kullanabilirsiniz.

KAPATICI KULLANIRKEN
Kapatıcınızın her zaman kendi doğal renginizden bir ya da iki ton açık olmasına dikkat edin. Eğer cildinizdeki kusurları kapamak için bir ürün almayı düşünüyorsanız, o zaman çift taraflı kapatıcılar (bir tarafı açık, bir tarafi koyu renkli) uygun olacaktır. İki tonu birbirine karıştırmayı düşünüyorsanız, koyu rengi alta, açık rengi ise üste uygulamalısınız.

MAKYAJ TEMİZLEYİCİNİZ KALMADIĞINDA
Makyajınızı silmeden yattınız ve sabah kalktığınızda gözlerinizin simsiyah, temizleyicinizin de bitmiş olduğunu gördünüz. Doğru mutfağa gidin, bir pamuk ya da mendilin üzerine çiçekyağı veya zeytinyağı sürerek nazik dokunuşlarla gözlerinizi temizleyin. Bunun bir faydası daha var: cildiniz nemlenir.

RİMEL KİRPİKLERİNİZE YAPIŞIP KALMIŞSA
Zor temizlenen bir rimel kuruyup iyice yapışmadan önce, yumuşatıcı etkisi olan herhangi bir ürünle (nemlendirici, el kremi, dudak kremi) kolayca kirpiklerinizden temizlenebilir.

CIMBIZDAN SONRA
Cımbızla kaşlarınızı aldıktan hemen sonra cildinizde kabarıklık veya sivilcelenme oluyorsa, cımbızınız kir, yağ veya bakteri taşıyor olabilir. Su ve sabunla iyice yıkayın ya da antibakteriyel bir mendille silin.

TONİK ŞİŞELERİNİZ İÇİN
Özellikle pompalı ürünlerinizin temiz bir şekilde saklanabilmesi için kullandıktan sonra pompa kısmını bir alüminyum folyo ile kaplayın.

Yorum Yaz