BURUN ESTETİĞİ’NE HAZIR MISINIZ?

Burun ameliyatı günümüzde en sık estetik uygulalanan estetik ameliyatlardan birisidir. Kadınlar burun ameliyatı sonrası daha feminen bir görüntüye kavuşurken erkekler de ise maskülen görüntüyü bozmayan doğal sonuçlar istenmektedir.

Estetik burun ameliyatlarında amaç sadece burun şeklini değiştirmek değil aynı zamanda fonksiyonel açıdan da kişiyi rahatlatmaktır. Sadece estetik kaygıların giderilmesi ameliyat sonrası solunum problemlerine neden olabilmektedir.

BURUN AMELİYATI NASIL UYGULANIR ?

Burun ameliyatı genel anestezi altında uygulanan ameliyatlardır. Burundaki kemik ve kıkırdak yapılar yeniden şekillendirilerek buruna istenilen şekil verilir.

Genel anestezi sırasında ağrı hissetmezsiniz ve ameliyat sonrası süreç te sanılanın aksine ağrılı değildir.

BANA YAKIŞAN BURUNA NASIL KARAR VERİRİM ?

Burun ameliyatında elde edilecek sonuç sizin mevcut burun yapınıza bağlıdır. Güzel olan yüzdeki kemik yapı ve batlarınızla uyumu bozulmamış burun sonucudur. Küçük burun, kalkık burun ucu yada ince burun güzel burun demek değildir. Ve bize bu konuda en büyük ipucunu yine sizin burun şekliniz verir.

BURUN AMELİYATI SONRASI İYİLEŞME SÜRECİ NASILDIR ?

Burun ameliyatı sanılanın aksine ağrılı bir ameliyat değildir. En büyük korku ise ameliyat sonrası silikon tamponların çıkartılmasıdır. Bu tamponlar eski kullanılan uzun gazlı bezlerden farklıdır ve bahsedilen büyük acılar da yaşanmaz. Anlatılanların çoğunluğu gerçeği yansıtmaz ve şehir efsanesinden ibarettir.

Ameliyat sonrası 10 gün içinde günlük hayatınıza geri dönebilirsiniz.

AMELİYATSIZ BURUN ESTETİĞİ VAR MIDIR ?

Ameliyat uygulanmaksızın dikişle burun askısı yada dolgu uygulamalarından bahsedilmekle birlikte bu işlemlerin kalıcılığı ve başarı oranları tartışmalıdır.

BURUN ESTETİĞİ’NE HAZIR MISINIZ? Resimleri
BURUN ESTETİĞİ’NE HAZIR MISINIZ?_2.jpg

 

Yorum Yaz