YÖRESEL KiLiMLER ÜZERiNE…

Konya: Bu bolgenin kilimleri gok ince dokunmuş olup, gok geniq bir desen ve renk yelpazesine sahiptir. Parlak ve renkli dokunmuq gobek desenleri ile ayirt eclilir.
Mut: Tipik Yorük olan Mut kilimlerinin gozgüleri at kdmdan olup, kahverengi yündür. Altigeri motifleri birleştiren kalin testere diqli gobekleri vardir. Boyitna orgü teknigi ile dokunur.
Aydm: Aydui kilimi kariqik motifler igerir. Sekiz koseli yildvzlardan gikan kügük kanga motifi, gobek veya bordür motifleridir. Boyuna orgü teknigi ile dokunur.
Başlica renkler; kirmizi, mavi, turuncu, yeqil ve kahverengiclir.

Türk kara bag: Modern Ermeni kilimi olarak adlandinlir. Bazen duvarda kullanilir. Koyu zeminlidir. Siyah ve koyu kahverengi gigek desenleri, kirmizi, oluqup, kenarlan genellikle
Fellüye: Fethiye kilimleri alişilmamiş bir qekilde desenli olup, boq gobeklerinin gevresi motiflidir. Bir baqka kompozisyon da, tüm zemini kaplayan, birbirine kanga motifleriyle baglanmiq gobek desenleri ve dar kenar desenleridir. Ana renkler; mavi, turuncu, kirmizi, kahverengi, yeşil ve eflatundur. Geniş ve dikdortgen boyutlardadir.
$ark

El Dokuması Kilimler Ankara İkinci El El Dokuması Kilim 2.El …

T.C Uşak İli Resmi Tanıtım Sitesi

Heryöreden-Yöresel Ürünler Satış Sitesi-Yöresel gıda ve hediyelik …

Yöre-Sel halı yıkama

Acılar, Sevdalar, Umutlar Dokunur Tezgâhlarda UQUS TÜRK

Yöresel Multi Color Kilim multi_01 Satış sayfası – Alkapida.com

Yorum Yaz