YILIN İLK STİL KONUĞU FERYAL GÜLMAN

ŞIKLIĞI YE ZARAFETİYLE II ERKESİN AKLINA KAZINMIŞ BU İSİM. YENİ TAŞINDIĞI EVİNDE Dİ ELERE DESTAN GARDIROBUNU YAKINDAN GÖRMENİN

ÜSTÜMDEN ATABİLMEM KOLAY OLMADI. SAMİMİ YE SICAK BİR EY SAHİBİ… FERYAL GÜLMAN SU ANDA YEPYENİ BİR HEYECAN YASI YOR. DEFAYI ARINI SİZİN İÇİN ÖĞRENDİM.

Yeni projeleriniz olduğunu biliyorum. Biraz bilgi alabilir miyiz?

Popvizyon isimli bir site açtım. Popvizvon; hayatın her alanında, ziyaretçileri ve takipçileriyle buluşmayı hedefleyen bir vcb sitesi. Vizyoner bir bakış acısı olan veya olmasını hedefleyen, farklı yas gruplarından kadınlara ve erkeklere ulaşmak amacıyla kııııılan çok yeni bir oluşum. Hedefi moda, magazin, güzellik, spor, kültür, sanat, eğlence, aile, çocuk, diigüıı, tatil, teknoloji ve emlak sektörlerine, farklı ama ulaşılabilir adreslere, kendi vizyonu ile süzgeçten geçirerek, öneriler ve fikirler

sunabilmek. Topvizyon’un, kendi duruşu olan ve bunu sürekli takipçisi ile pas laşan bir site olmasını istedim. Egitime ve sivil toplum örgütlerine destek olan, vizyon sahibi, yenilikçi ama geleneklerine de bağlı bir duruşu var… Feryal Gülman’ın stilini üc kelimeyle ifade etmenizi istesem…

(ılinün trendlerini takip ediyorum ama klasik tarzımdan da ödüıı vermeden seçim yapıyorum. Siyahı ya da pantolon sanırını en sık giydiğim parçalar arasında. Farklı renklerde ve desenlerde küçük elbiseler giymeyi de çok seviyorum. Ayrıca ayakkabı olarak da tercihim siyah stiletto.

Tarzınız gelenekçi mi yoksa yeniliklere de acık mısınızdır?

(îelenckci tarzıma uygun olarak yeniliklere* her zaman açığını.

I5iraz karışık görünse de aslında son derece kolay bir tarz…

Bu sezon favori trendiniz hangisi?

Tarz ve rahat elbiseleri severim. Desenli, renkli veya düz lark etmez. Maksi boy, her daim favorimdir. İnternetten alışveriş yapar mısınız? Yapıyorsanız genellikle hangi web sitelerini tercih ediyorsunuz?

Uzun yıllar boyunca net-a-porterden alışveriş yaptı artık Türkiye’de her şeyi bulabiliyorum.

Bu nedenle genellikle Ista ıı hu Tel a alışveriş yapıyorum. Yinede internet alışverişini severim, kitap ve teknoloji gibi pek eok konuda internetten alışveriş yapmayı tercih ediyorum. Gardrobunuzdaki en eski parçayı merak ediyorum. Sanırını kürklerim ve ()sear de la Kenta gece elbiselerim… I IcrmOs caııUılannidan da vintage olanlarvar.

Peki, gardırobunuzdaki en nadide ve özel parçayı sorsam…

Oglıınııın on üç yaş partisi için .LMcndcI’in hana izci hazırladığı, nıaııcNi değeri de olan couturc tuvalet. ‘Asla giymem’ dediğiniz bir parça var mı?

Moda, asla ‘asla dememeyi öğretiyor insana ama tayt üzerine kısa ceket giymem sanırım.

Sizce biz kadınlar sık olmak uğruna en cok hangi hataya düşüyoruz?

Aşırıya kaçıyoruz bazen. Birden, her şey fazla oluveriyor. Aslında sadelik hep en güzeli. Sadece moda adına giy ilcıı ve vücut ölçülerine lıic uymayan giysiler… Oysa önemli olan giysinin kendisini değil, bizi ön plana çıkarmasıdır bence.

Büyük bir davet öncesi hazırlanma rutininizi merak ediyorum.

Soıı derece hızlı… Keşke bu çekimi bir davet günü yapsaydık. Siz de hızıma inanamazdınız. Kuaförde çok zaman harcamam. Her düğüne gitmiyorsam makyajımı her zaman kendim yaparım. Cok da kısa sürer… Klim öyle alışmış çünkü. Ne giyeceğime çok çabuk karar veririm. Davet bana külfet olmaz.

Gardırop detoksu yapar mısınız? Kullanmadıklarınızı nasıl değerlendirmeyi tercih ediyorsunuz?

Kazılarını yakınımdaki kişilere, bazılarını da en iyi şekilde değerlendiren yardım kuruluşlarına veriyorum.

Hic bezenip aldıktan sonra pişmanlık duyduğunuz bir alışveriş deneyiminiz oldu mu?

Hayır, hic olmadı sanırım ciinkü düşünerek ve son derece dikkatli alışveriş yaparını. Aldığım her parçayı da keyifle ve severek giyerim.

Modanın hangi döneminde yasamayı tercih ederdiniz?

Muhteşem Gatsby dönemi, yani sevdiğim zamanlar. Kadını diğer tüm yıllardan farklı gösteren bir stil anlayışı varmış.

En beğendiğiniz stil ikonları kimler?

Andrey hepbum ve Kale Moss değişmez iki isim bcninı için.

Stil sahibi olmakla sık olmak arasındaki fark nedir sizce?

Stil sahibi olan kadın şık da olur. Tarzları yok, birbirlerine direkt bağlılar. Favori markalarınız hangileri? l;avori markam her yıl değişiyor ama Clıanel klasiktir benim için. Valentino da severim. Diğer markalarda da sezona göre öne çıkanlar olur.

Ya ayakkabı ve çantada?

Canta seçimlerimde daha klasiginıdir. Kalıcı parçalar alırım ve uzun yıllar kullanırım. Ay akkabıda ise değişiklik ve yenilik severim. I;arklı markaları da takip ederim.

Makyaj ve cilt bakımında vazgeçemediğiniz ürünler neler?

Ixi Prairie ürünlerini tercih ediyorum genellikle. Makyajda Ton fondöten ve pudra, Nars allık. Chanel parlatıcı, ^SL aydınlatıcı kullanırını.

Cilt bakımı için de Iâi Mer ürünleri kullanmayı seviyorum.

Sac bakım ritüelleriniz neler? kanebo ürünlerini kullanıyorum.

YILIN İLK STİL KONUĞU FERYAL GÜLMAN Resimleri
YILIN İLK STİL KONUĞU FERYAL GÜLMAN

YILIN İLK STİL KONUĞU FERYAL GÜLMAN

YILIN İLK STİL KONUĞU FERYAL GÜLMAN

YILIN İLK STİL KONUĞU FERYAL GÜLMAN

YILIN İLK STİL KONUĞU FERYAL GÜLMAN

YILIN İLK STİL KONUĞU FERYAL GÜLMAN

YILIN İLK STİL KONUĞU FERYAL GÜLMAN

YILIN İLK STİL KONUĞU FERYAL GÜLMAN

YILIN İLK STİL KONUĞU FERYAL GÜLMAN

YILIN İLK STİL KONUĞU FERYAL GÜLMAN

Yorum Yaz