Yeni Trend: Mom Jean’ler

Bacaklarınızı eldiven gibi saran skinny’lerden sonra mom jean’lerin rahatlığına ve cool görüntüsüne bırakın kendinizi. Skinny’leri şimdilik gardırobunuzun kora deliğine itin lütfen. Biraz maskülen, biraz rock’n’roll hava katmak için bu sezon en büyük aksesuarınız mom jean olacak. Şu sıra yüksek topuklara en çok yakışan model olduğu kuşkusuz.

Basit matematik formülü gibi düşünün… Jean şort + beyaz gömlek + gladyatör sandalet = bu yazın üniforması. Her sabah gardırobunuzun önünde “bugün ne giysem” diye karar kara düşünüp içinden çıkamadığınız durumlarda bu formülü uygulayın. Emin olun işe yarayacak, çünkü şehirde şort giymenin keyfi başkadır.

Üzeri armalı denim kıyafetler bize Gucci Kreatif Direktörü Alessandro Michele’in hatırlatması oldu. Bu sezon ne yapın edin pantolon, gömlek ya da denim ceketlerinize birer arma dikin. Hatta iddialı davranın, sayılarını çoğaltın. 90’larda Looney Tunes’lu denim gömlekleri hatırlayanlar parmak kaldırsın. Sakladıysamz çok şanlısınız, hemen giyin.

Yeni Trend: Mom Jean’ler Resim Galerisi

Sonraki Yeni Trend: Mom Jean’ler Resmi İçin Resmin Üzerine Tıklayın.


Bu trendi uygulamanın en kolay yolu jean pantolon üzerine giyeceğiniz jean ceket olsa da bu sezon sınırları zorlayın. Mesela jean bir culotte pantolonu, eskitilmiş ve bol kesim jean ceketle giyin. Kendinize moda dünyasını sarsan marka Vetements’ın styling’ini yapın. Bu şu demek oluyor; bolca jean parça giyin, mümkünse eskitilmiş görünsünler, paçaları yamuk kesin, kesiklerdeki püskülleri olduğu gibi bırakın.

Yorum Yaz