Yazlık Mini Şort Modelleri 2016

POPO VE SEKS

Fransız filozof Froncis Metivier, memelerin ardından günümüzün yeni ilahesi kabul edilen popolorın yasak kavramıyla yakından ilintili olduğunu söylüyor: 60’larda Brigitte Bardot’nun dolgun kalçaları bugüne göre, örneğin Kim Kardashian’ın Jean-Paul Goude’un objektifine yönelttiği poposundan çok daha edepli ve naif. Son yıllarda daha çok ‘gösterilen’, çekinilmeden açığa çıkarılan popo, cinsellikle bazı yasaklara gönderme yapıyor, o yasakların kırılabileceği, tabuların yıkılabileceği sinyalini veriyor.”

Bugünse moda “açma/kapatma”, “gösterme/saklama” oyununda yeni sezon kartını kalça ve bacaklardan yana kullanıyor.
Kadınlar 70’lerden itibaren erkek giyimini de gardıroplarına dahil ederek modada cinsiyet ayrımcılığına son verdiler, ekonomik eşitlik gibi giyim eşitliği savaşından da galip çıkma hevesin-deler.

Bu hedef, bugün birçok feminist akımın savunduğu gibi “çıplaklığın” bir moda trendi değil, kadınların kendi özgür iradeleri doğrultusunda yaptıkları bir seçim olduğu fikrinin temelini oluştururken; “bedenimle istediğimi yaparım” düşüncesine de ivme kazandırıyor. Kısaca bugün popo ve bacak gösterme tercihi feminist pencereden bakıldığında tıpkı pantolon giyebilme seçimi gibi temel bir hak olarak yo-iı rumlanırken, bedenin seksüel objeye indirgenmesine de karşı çıkıyor. Onlar tıpkı “free the nipples” gibi “free the booty” (popolara özgürlük).

Kim ne derse desin, bir moda trendi ya da bir başkaldırı olarak popo ve bacaklar bu sezonun yıldızı olacaklar!

Yazlık Mini Şort Modelleri 2016 Resimleri
süper mini Yazlık Şort Modelleri - - Moda Bulutuyazlık bayan şort modelleri, mini yazlık bayan şort modelleriÇiçek-desenli-yazlık-mini-şort. şort modelleri 2016 tesettür giyim örnekleri 2016 Bershka yazlıkyazlık 2013 Mini Şortlar | 2015/2016 kış modası - 2015/2016 yaz Bayan kot şort modeli 2014. fotoğraf var | Bayan şortları, yazlık şortlar; Yazlık şortlarbayan kot şort modelleri yazlık mini sarı kot - Elit Modayazlık bayan şort modelleri - Ev dekorasyon fikirleriYazlık bayan mini şort modelleri; Kemerli şortlar, yazlık kemerli

Yorum Yaz