Yaşlanma Karşıtı Bakım Önerileri İle Hep Genç Kalın

İnsanlar hep nedense genç kalıp güzel görünmek isterler. Özelliklele kadınlar genç ve güzel görünmenin peşinde koşarlar. Son yıllar da erkeklerimiz de bu konuda dikkatli olmaya başladılar. Bu konuda ilk sırada olan detay kırışıkların giderilmesi hususu olmaktadır. Yaşlanan cildin kaçınılmaz olması hayatımızdaki gerçektir. Son teknolojinin getirimleri ile Gençliğinizin devamını korumamız için, yaşlanan bir cilde mümkün olan en iyi bakımı yapmak gerekmektedir. Size daha genç ve daha sağlıklı bir görünüm sağlayacak erken kırışıklıkların engellenmesine yardımcı olacak cilt bakım önerileri vardır.

Yaşlanma Karşıtı Bakım Önerileri İle Hep Genç Kalın ResimleriCildimize ilk bakımı başlatırken en az 7-8 saat uyku uyumak gereklidir. Hatta halk arasında buna güzellik uykusu denir. Yaz aylarında küresel ısınmanın getirisi olan ultraviyole ışınlarından korunmak gerekmektedir. Bronzlaşma cilt kırışıklarının önde gelen nedenlerindendir. 15 veya daha yüksek bir güneş koruyucu, cildin korunmasına yardımcı olur ki bu, kendi başına cilt bakımının en önemli detayıdır. Cildinizin hızlı yaşlanma sebeblerinden biriside sigara kullanımı olmaktadır. Sigara kullanan bir kişide kırışıklık başlama yaşını 20 li yaşlara çekmektedir. Tütünün ciltte yarattığı renk değişimi ve sağlıksız görünümünü ortadan kaldırmak için kesinlikle sigarayı bırıkmalısınız. Dengeli bir beslenme programı, cildin sağlıklı kalmasına yardımcı olur. Cildimizin çok sağlıklı olmasını istiyorsak bol su tüketimine çok dikkat etmeliyiz. Ayrıca su sayesinde vücut da zararlı maddelerden temizlenir. Cildimize çok iyi davranmak gerekirken özellikle sivilce ve aknelerle çok fazla oynamamalıyız. Cildimizi tahriş edecek sivilceleri sıkmak veya ovalama hareketini yapmamalıyız. Bunun yanısıra vitaminleri ve mineralleri bilinçli bir şekilde kullanmalıyız. A, B2, B3, B6, C, E, Selenyum vitaminleri, cilt sağlığında önemli bir role sahiptir.

Cildimiz için daha genç ve daha sağlıklı görünmesine yardımcı olacak en önemli etkenlerin başında nemlendiriciler gelir. En basit nemlendirici bile ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü belirgin bir şekilde azaltır.

Yorum Yaz