Vücut Tipine Göre Giyim Önerileri

Kadınlarımız giyinmelerine herşeyden çok önem verirler. Her daim şık ve zarif görünmek isterler. Bu yüzden de modayı yakından takip ederek şıklığın peşinde koşmaktadırlar. Kadınlarımızın giyim alışveriş yaparken dikkat etmesi gereken bazı önemli hususlar bulunmaktadır. Bunların başında ilk gelen vücut tipimiz çok iyi tanımaktır. Özellikle vücut tipimizin artı ve eksilerini bilirsek çok daha verimli alışveriş gerçekleştirebilirsiniz.

Örneğin uzun veya kısa boylu bir kadınsak bu duruma göre kıyafet seçimi yapmalısınız.Kısa boylu kadının kıyafet seçiminde dikkat etmesi gerekn detaylar şunlardır. İlkönce ayakkabı seçiminde stiletto ayakkabı modeli seçmelisiniz. Etek veya elbise modelin de düz kesim ve diz boyunda olan modeller arasından seçmelisiniz.

Bluz veya kazak seçiminiz de derin V yaka modeller sizde daha iyi duracaktır. Aksesuarlarımızı büyük olmayan parçalardan boyunuzla orantılı olanlardan kullanmalısınız. Lüzumsuz cep, kemer, duble paça gibi enine çizgi yaratan detaylardan kaçmalısınız. Saç modeliniz de üstten biraz kabarık tuttarak daha uzun boylu görünebilirsiniz.

Vücut Tipine Göre Giyim Önerileri Photo Gallery
Uzun boylu bir bayan grubundaysanız dikkat edilmesi gereken detaylar şunlardır. Çok uzun boylu bir kadınsanız dikey detaylardan uzak durmalısınız. Boyunuzla orantılı şekilde olacak büyük çanta ve aksesuarlar tercih etmelisiniz. Uzun boylu kadınlara ençok yakışan yine uzun boy etek ve elbise modelleri olmaktadır.

Pantolon ve kol boyunuzun kısa olmamasına dikkat etmelisiniz. Yüksek topuklu ayakkabının yanısıra topuksuz ayakkabı modellerini de kullanmalısınız. Kısa üstlerin yerine uzun üstler tercih etmelisiniz. Kısacası Vücudumuzdaki fazlalıkları ve kusurları kapatmanın yolu; hiç şüphesiz her kadının kendi vücut tipine uygun olarak giyinmesi olmalıdır..

Yorum Yaz