Terasta yüzme havuzu yapımı

Terasta yüzme havuzu

Yeterince geniş teraslarda, biraz lükse kaçmak da olsa, bir yüzme havuzu yaptırılabilir. Teraslardaki yüzme havuzları, döşeme içinde yapılma olanağı bulunmadığından, ister istemez döşeme tabanı üstünde yer alırlar. Genellikle bitümlü cam tülüyle kaplı demir levhalardan yapılırlar ve plastik saydam vernikle maviye boyanırlar. Derinlikleri 90-120 cm’dir; kenarlan seramik karolara benzeyen taştan yapılmıştır.

Havuz varsa,teras kapalı olmalıdır. Terası kapatacak en iyi üstörtü de bir çardaktır (yeşillikler havuzun kenarına kadar uzanacaktır). Bitkiler çinko kaplı büyük tahta saksılara dikilebilir.

Daha önce belirtildiği gibi, terasın çok geniş olması durumunda en iyi çözüm, çeşitli alanlara bölmektir. Açık havada yemek hazırlamayı sevenler, bir köşeye bir ocak yaptırıp, kullanılan malzemeyle (ya da seramik karolarla) kaplatabilirler. Terasta yemek pişirmesini sevenler için ikinci bir çözüm de, ocak yerine barbekü kullanmaktır.
Terasta yemek pişirilen yer yemek masasının yakınında olmalı, yanıbaşında üstüne gerekli şeylerin yerleştirileceği tezgâh gibi bir düzlem (tuğla ya da ahşaptan) bulunmalıdır.

Bir köşede kısa bir duvar parçası varsa, üstüne bir ızgara yerleştirilebilir (ızgara masanın üstüne de koyulabilir, böylece masadan kalkmadan ızgara yapılabilir); sıcaklığın tahtayı bozmasını önlemek için, ızgara, metal ya da amyant bir levha üstüne oturtulmalıdır.

Yemek yenilen yerin, ayrıca, küçük ağaçlarla ayrılmış kafes biçiminde bir örtüyle korunması gerekir.

Terasta yüzme havuzu yapımı Resimleri
bahçe camlı havuz modelleri duşakabinler jakuziler yüzme havuzu bahçe camlı havuz modelleri duşakabinler jakuziler yüzme havuzu Balkon Havuz Tasarımları Villa arka bahçe camlı havuz modelleri indoor swimming pool. havuzu almira teras havuz bursada açık yüzme havuzu bursada havuzabahçe camlı havuz modelleri duşakabinler jakuziler yüzme havuzu

Yorum Yaz