TEKNOLOJİ VE KADIN: MUHTEŞEM İKİLİ

Apple’ın, yarattığı iOS platformuyla hayatlarımızı ne kadar değiştirdiği konusunda sanıyorum hepimiz hemfikiriz. Asıl güzel yanı, bu oluşumun teknoloji dünyasındaki kadın popülasyonunu artırıyor olması. Bu destekten güç alarak küçük iş gücüyle büyük kitlelere kısa sürede ulaşabilmiş üç kadın “developer”, konuğumuz.

15 YILDIR OYUN DÜNYASINDA

PİN oyun şirketinin Kurucu Ortağı ve yaklaşık 15 yıldır oyun dünyasında. Üstelik Yazılımcı kimliği var. Aynı zamanda şirketin operasyonları ve proje yönel imiyle de ilgileniyor.

UYGULAMASI NEDİR? Aslında birkaç uygulamamız var. Kurumlar için oyun tabanlı eğitim ve oyunlaştırma uygulamaları geliştiriyoruz. Bu ne demek? işi eğlenceli hale getirmek demek. Yeni jenerasyon çalışanların öğrenme materyaline daha çabuk ve eğlenceli şekilde ulaşmalarını sağlıyoruz. Bunların yanı sıra 9 ve 9+ isimli oyun uygulamalarımız da var.

TEKNOLOJİ VE KADIN: MUHTEŞEM İKİLİ Resimleri
NEDEN iOS? iOS’u seçmemizin en önemli nedenlerinden biri bu platformda gözlemleyebileceğiniz tasarım ve kullanıcı deneyimi farkı. Apple kalitesinden hiçbir zaman ödün vermiyor. Ayrıca her zaman developer’lara (geliştirici) çok destek olması da ayrı bir

TEKNOLOJİ DÜNYASINDA KADINLAR Kadınlar anaç doğalarından ötürü işlerine çok sahip çıkıyor. Kadınların olduğu yerde saygı, kibarlık bulunduğunu düşünüyorum. Çocukluktan itibaren mühendislik gibi işler hep erkeklerle ilişkilendirilmiş olsa da kadınların ciddi bir yeri var piyasada. Yöneticilik anlamında kadınların daha iyi özelliklere sahip oldukları da bir gerçek. Refleksleri hızlı, daha iyi tartan ve karar veren, estetik yönü güçlü yöneticiler genelde kadınlar oluyor.

Yorum Yaz