Tasarımcı Chiara Ferragni

ŞİMDİ DE GÜZELLİK ELÇİSİ

‘Dijital moda dünyasının Madonna’sı” olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Chiara Ferragni, blogger, tasarımcı, stil ikonu, Instagram fenomeni, dijital girişimci sıfatlarına yenisini ekliyor: Güzellik elçisi. Pantene’in yeni yüzü Ferragni’yle Madrid’de buluştuk.

Henüz “blogger”ın kelime anlamı bilinmiyorken, yılında The Blonde Salad isimli blog’unu kurdu. Yatak odasında dizüstü bilgisayarıyla otururken, kırmızı halılarda kameralara poz veren, İnstagram’da 5 milyondan fazla takipçiye sahip birine dönüştü. Web sitesi ve kendi adını taşıyan ayakkabı markasındanyüında elde ettiği gelir 9 milyon dolar… Forbes, onu 30 yaşın altındaki 30 etkili isimden biri olarak seçti. Merak ediyorsanız söyleyeyim, dünyanın en başarılı moda blogger’ı olarak kabul edilen Chiara Ferragni, aynen fotoğraflardaki gibi (hatta daha da) incecik, upuzun, komik ve güzel. Günlük Instagram gönderileri için saçını sürekli şekillendiriyor ama yine de saçı son derece sağlıklı ve kusursuz. Pantene’in güzellik elçisi olarak neden onu seçtiğini anlamak zor değil!

3K MODA: Kıyafet seçimlerinizden sonra şimdi de saçlarınızla hayranlarınızın radarındasınız. Bu ikisi arasındaki ilişkiyi nasıl tanımlarsınız?

Tasarımcı Chiara Ferragni Resimleri
CHIARA FERRAGNİ: Stil en üstten, yani saçtan başlar. Nasıl biz kadınların gardırobundan güvendiği temel kıyafetler vardır, saçımız için de aynısı geçerli. Görüntünüz için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri, saçınızı dolabınızın parçası gibi düşünmek. Saç, kıyafetlerinizi herhangi bir aksesuara ihtiyaç duymayacağınız seviyeye çıkarabilir. Ve daha da iyisi, o saç sizin! Her gün sizinle; her yere giderken yanınızda bulundurabileceğiniz mükemmel bir aksesuar gibi.

3K MODA: Saçlarınızı ışıl ışıl, doğal dalgalarla ortadan ayrılmış şekilde görmeye alışkınız. Peki duş sonrası şekillendirilmeden kendi kendine kurumuş veya sabah yataktan kalkmış halini görsek şaşırır mıydık?

C.F.: Sanmam! Saçımın hiçbir uygulama yapılmamış halini dört kelimeyle tarif edebilirim: Güçlü, sağlıklı, hacimli ve dalgalı. Benim için en önemli iki özellik, “güçlü” ve “sağlıklı” olması.

“SAÇLARIMI GÜNDE ON DEFA DEĞİŞTİRDİĞİM OLDU”

3K MODA: Saç söz konusu olduğunda sizin ilham periniz kim?

C.F.: Julia Sarr-Jamois. Onun Afro saçı çaba göstermeden şık ve güzel, etkili ve zarifken, aynı anda özgür ve vahşi de!

EUE: Pantene’le ilişkiniz bugüne kadar nasıldı?

C.F.: Pantene’i Cremona’daki evimizin duşunda ilk kullandığım yine hep yanımda.

3K MODA: Saçınızın geçirdiği en yoğun haftalar içerisinde hangi işlemlere maruz kaldı?

C.F.: Moda haftaları, kesinlikle her yılın yoğun ve stresli dönemleri. Sadece bunun için değil, saçım için de. Bir günde görünümümü on kez değiştirdiğim bir saç hatırlıyorum! Dört defile ve bir foto çekimi için bunu yapmıştım.

yoğun strese maruz kalıyor. Bazen kene soruyorum: Acaba ben mi yoksa saçlara daha çok yoruluyor? Bu nedenle Pan

duşta şampuandan sonra kullanıyorum böylece bu çılgın dönemlerde dahi saçıı düzenli bakım yapabiliyorum.

3K MODA: Harika selfie’lerinizin sırrı nedir?

C.F.: Ne kusursuz bir ten ne de farklı biri çevreme ve dudaklarıma doğru ışığı aldığımdan emin olmaya çalışıyorum.

3K MODA: Peki ya mükemmel bir gardırobun?

C.F.: Farklı tarzda ayakkabılar her kadının dolabında olmalı. Kaliteli bir tişört, kazak, blazer ceket vb.

3K MODA: Saçların iklim koşullarından etkilendiği gerçek. Çok sık seyahat ediyorsunuz, peki saçlarınızın en sevdiği şehir hangisi?

C.F.: Kesinlikle Los Angeles’ta saçlarım daha iyi gözüküyor, tabii hava yağmurlu değilse. Havanın çok nemli olduğu şehirlerde onlara hiçbir şekli veremiyorum. Ya sıkı topuz ya da atkuyruğu yapıyorum.

3K MODA: “Kötü saç günü” için öneriniz?

C.F.: Çok basit, sadece cool bir şapka edinmek! Seyahatler esnasında saçlarım çok da iyi değilken mutlaka şapka takarım, böylece hem onlarla uğraşmak zorunda kalmam hem de görünümümü tamamlarım. Ya da dediğim gibi sıkı bir atkuyruğu… Ama genelde şapka en kolayı.

3K MODA: Saçların sık yıkanmasının zararlı olduğunu düşünenler var. S

C.F.: O gün spor ya da egzersiz yapıp yapmadığıma bağlı olarak değişebiliyor. Ama yaz değilse ya da çok terlemiyorsam haftada iki defadan fazla yıkamam. Çok kirli değilse, bu benim için yeterlidir.

3K MODA: Denemek isteyip de cesaret edemediğiniz bir saç stili var mı? Mesela Uma Thurman’ın “Pulp Fiction” filmindeki görünümü gibi.

C.F.: Uma Thurman’ı ve o filmdeki saç stilini çok severim ve denemek de isterim ama belki gelecekte! Sanırım saç konusunda biraz garanticiyim. Hiçbir zaman durup dururken “Ben saçımı mavi istiyorum” şeklinde bir hisse kapılmadım. Aslında yakıştığı sürece her şeyi denemek isterim ama hep ertelerim. Belki ileride yaparım diye düşünürüm.

3K MODA: Şu ana kadar görünümünüzle ilgili hiç çılgınlık yapmadınız o halde?

C.F.: Çılgınlık olarak nitelendirilebilirse, 15 yaşındayken punk bir kızdım, aslında daha çok “punk’a yakın”. Hep öyle olmaya çalışıyorum.

3K MODA: Güzellik sıHarınızı sormadan olmaz elbette…

C.F.: Makyajda göz ve dudakları aynı anda ön plana çıkarmamak. Cildi doğal bırakmak, özellikle de kapatacak çok fazla şey yoksa.

Fazla makyaj yapmış gibi görünmeden! Uyku düzenime dikkat ederim. Beslenme söz konusu olduğunda vücudum için faydalı besinlere yönelirim. Tabu ki ara sıra fast food da yerim Arkadaşlarımla yemeğe gitmeyi ve alışverişi çok severim ama masaj favorim!

Yorum Yaz