Swarovski Taşlı Elbise Modelleri

SWAROVSKI’DE HERKES İÇİN BİR ŞEY VAR

Markanın işbirliklerini birçok büyük isim takip etti. Christian Dior, Jacques Fath ya da Elsa Schiaparelli gibi en geleneksellerden Mary Katrantzou, Christopher Kane ya da Hüseyin Çağlayan gibi daha çağdaşlara kadar. 1962’de Marilyn Monroe, başkan Kennedy için şehvet dolu bir şekilde “Happy Birthday” diye fısıldayarak şok etkisi yaratmıştı. Jean-Louis Berthault imzalı ince kristallerle bezeli elbisesi de döneme damgasını vurmuştu. Bu elbise 1999 yılında bir açık artırmada 1.26 milyon dolara yeni alıcısına gitti.

SWAROVSKI, SANAT SAHNESİ VE MODAYLA YAPTIĞI İŞBİRLİĞİNİN YÜZ YİRMİNCİ YILINDA, BUGÜNLERDE ÇIKACAK BÜYÜK BİR KİTAPLA TEKRAR GÜNDEMDE.

Swarovski’nin dönüştüğü şey. 1895 yılında TyroFın göbeğinde kurulan bu aile şirketi bugün kurucusu Daniel’in torunun torununun küçük kızı Nadja Swarovski tarafından yönetiliyor. 120 yıldır inanılmaz parlaklığa sahip bu kristaller, tasarımcıları tekeli altına aldı ve üzerine ısrarla yapışan “kitsch” engelini kırıp geçti. Rizzoli tarafından İngilizce yayınlanan 218 sayfalık büyük kitabın sayfalarını karıştırırken, bu Marka bizim haberimizin bile olmadığı bunun gibi binlerce kült imaj üretti.

Podyumlarda, sahnelerde ya da sinema ekranlarında: 70’lerdeki Elton John’un ışıklı kostümü, “Kleopatra” filminde Elizabeth Taylor’ın saçındaki süslemeler ya da “Titanik”te Kate Winslet’in elbisesi, Alexander McQueen’in çılgın “Armadillos” ayakkabıları ya da Margiela maskeleri gibi birçok mihenk taşı, ünlü moda eleştirmeni Suzy Menkes’in önsözünü yazdığı bu kitapta gün yüzüne çıkıyor.

Cannes Film Festivali esnasında Swarovski süitinde buluştuğumuz Sienna Miller markayla olan özel ilişkisini şöyle anlattı: “Herkesin Swarovski’yle bir ilişkisi vardır, çünkü haute couture’da ya da elbiselerde gördüğünüz çoğu kristal onların üretimidir. En iyi ispatı: Kardeşimle beraber yarattığımız moda markasında bizim giysilerimizi de onlar yaptı.” AvusturyalI şirket, tasarımcıların ve oyuncuların kulağına fısıldamaya devam ediyor.

Swarovski: Celebrating a History of Collaboravons ın Fashion, Jewelry, Performance and Design, Deborah Landis ve Vivienne Becker (Rizzoli International Publications).

Swarovski Taşlı Elbise Modelleri Resimleri
Swarovski Taşlı Elbise Modelleri _0.jpgSwarovski Taşlı Elbise Modelleri _1.jpgswarovski-taşlı-siyah-aiye-modeli.jpgSwarovski Taşlı Elbise Modelleri _2.jpgswarovski-tasli-bayan-mini-siyah-elbise-modelleri.jpgdres-bayan-uzun-yirtmacli-abiye-elbise-modelleri.jpgslider_3.jpgswarovski-tasli-gece-elbiseleri-modelleri.jpgSwarovski-Taşlı-Nigah-Kaftan-Modelleri.jpgswarovski-ta%C5%9Fl%C4%B1-straplez-gelinlik-modeli.jpg

Yorum Yaz