Sivilce Nasıl Geçer Doğal Yöntemler

Bayanlarımızın hatta erkeklerimizin de ve her yaş grubundaki kişilerin en büyük sorunlarından birisi olan cilteki sivilceler cildimizin en büyük olan sorunlarından birisidir. İnsanları olumsuz yönde etkisi altına alan sivilceleri nasıl geçiririz sorusunun cevabını sizlere yazımızda anlatacağız.

Cildimizdeki bu sivilcelerin başından beslenme bozuklukları, bazı ilaçların yan etkileri, hormnsal düzensizlikler, ciltteki gözeneklerin bazı sebeblerden tıkanması gibi faktörlere bağlıdır. Sivilceleri yok etmek için tedavi yöntemleri var olduğu gibi doğal malzemelerle evde uygulayabileceğiniz yöntemlerde vardır. Çünkü ilaç tedavilerinini yan etkisi olma ihtimalini de göz önünde bulundurmak gerekir. Sivilcelerimizin boyutu çok fazla değilse eğer doğadaki ürünlerle sivilcelerimizi yok edebiliriz.

Sivilce Nasıl Geçer Doğal Yöntemler ResimleriBu doğal ürünlerin başında antibakteriyel özelliğe sahip olan tarçın ve bal cildinizi derinlemesine temizlediği gibi cildi kirden arındırarak ilerdeki zamanlarda da oluşumuna fırsat vermez. Bal ve tarçın maskesiyle cilt temizlenir, parlak bir görünüme kavuşur ve sivilceleri iyileştirilir. Bu karışımı hazırlamak için ise

.2 yemek kaşığı bal ile 1 çay kaşığı tarçını karıştırın.
.Bu karışımı dairesel hareketlerle sivilcelerin olduğu bölgeye sürüp 20 dakika bekletin.
.Ardından yüzünüzü ılık suyla yıkayıp durulamanız yeterli olacaktır.
Bu yöntemin haricinde içinde alfa hidroksi asidi olan elma sirkesi cildimizi temizler, ölü hücrelerden arındırır ve kan dolaşımını hızlandırarak cilde parlak ve yumuşak bir görünüm verir. Ayrıca cildin pH değerinin dengelenmesini sağlar. Bu karışımı şöyle hazırlayabilirsiniz.
.1 bardak suya çeyrek bardak ölçüsünde elma sirkesi ekleyin.
.Suyla seyrelttiğiniz elma sirkesini pamukla dairesel hareketler yaparak cildinize sürün. Günde 2 defa bu maske yapılabilir.

Elma sirkesinin cilt üzerindeki etkisinin artması için su yerine demlenmiş yeşil çay da kullanılabilir. Yeşil çay antioksidan özelliğe sahiptir. Bu sayede cilt daha sağlıklı ve parlak bir görünüme sahip olabilir.
Gözeneklerin tıkalı olması, sivilceye neden olan bakterilerin üremesine neden olur.

Bunun içinde cilt için hazırlanan özel losyonlarla cildimizi temizlemek gerekir. Abyrıca ir veya iki çay kaşığı karbonatı yarımdolu çay bardağına katın, iyice karıştırın ve yüzünüze sürün. Karbonat, cildinizi temizler ve sivilce oluşumu tetikleyen ölü hücreleri ortadan kaldırır. Çünkü karbonatın sivilceleri kurutucu özelliği bulunmaktadır.

Bunun haricinde portakal, mandalina, limon gibi meyve sularını sivilcelerin üzerine ve çevresine sürerek yarım saat bekletip sonra ılık suyla yıkamak gerekir. Bu narenciye suları asidik özelliğe sahip olup sivilcelerin iyileşme sürecini hızlandırmaya yarar sağlar.

Yorum Yaz