Şık ve Güzel Giyinmenin Püf Noktaları

Şık ve Güzel Giyinmenin Püf Noktaları

Herhangi bir sorun yaşıyorsanız özellikle kombin yapmak konusunda dolabınızda değerlendirme konusunda alışveriş yapmak konusunda bunlar da eksik görüyorsanız kendinizi, hiç kendinizi zorlamayın. Çünkü herkesin böyle bir isteğe yeteneğe sahip olması gibi bir durum zaten söz konusu dahi olamaz. O yüzden ben veya başka stil danışmanlarına mutlaka danışmanızı tavsiye ederim. Asıl gelmek istediğim konu şu, kombin yapabiliyorsunuz ama dolabınızı değerlendiremiyorsunuz. Sabah kalktığınızda doğru şeyleri bulabileceğinizi düşünüyorsunuz ama buna eğilim göstermek ve bunun için uğraşmak istiyorsanız size böyle 5-6 başlıkta bazı şeyleri anlatacağım. Umarım seversiniz. O zaman hemen başlayalım, ilk söyleyeceğim şey doğru bedende şeyler dolabınızda var mı yani? Kilo vermiş olabilirsiniz, kilo almış olabilirsiniz.

2022 Sokak Modasının En Trend Kombin Önerileri

Şık ve Güzel Giyinmenin Püf Noktaları ResimleriDolabınızda ki her şey şu anda bedenine oturuyor mu?

En önemli şeylerden bir tanesi bu burada bir yargılama yok. Kilolumusunuz zayıf mısınız? Beni tanıyan herkes zaten bilir ben böyle bir yargının içerisine asla girmem benim için insan insandır. Doğru şeyleri giydiği sürece de çok stil sahibi her beden de gözükebilirsiniz. Bu yüzden benim şurada demek istediğim şey şu, dolabınızda ki her şey bedeninize oluyormu?

İlk önce bunu tespit etmemiz lazım bedeninize büyük gelen şeyleri terziye vererek veya çok büyük geliyorsa ve düzelttiriyorsanız onları satarak veya ihtiyacı olan birilerine bağışlayarak dolabınızda her şeyi bedeninize olacak şekile getirmeniz lazım. Eğer kilo aldıysanız da korkmayın üzülmeyin. Bedeninile barışın lütfen öğrenin bu geçici bir süreç de olabilir,kalıcı bir süreç de olabilir. Bunu bedeninize ve kendinize hazırlayın olan şeylerden bir tanesi üzerinize tam oturan şeyler giydiğinizde insanlar sizin kilo alıp almadığınızı aslında çok da anlamayacaktır.

Eğer ki bu geçici bir süreç de tabiki dolabınızda her şeyi verip atın demiyorum, onları kaldırabilirsiniz ama dolabınızda durmasın. Herkes bu süreçte kendinizi iyi hissediyorsanız bu bedeninize barışıksanız ve mutluysanız aynaya baktığınızda sizi çok fazla rahatsız eden bir şey yoksa da küçük beden olan her şeyi dediğim gibi satın ya da bağışlayın. Çünkü dolabınızda elinizi attığınızda bu bana olmuyor demek daha moral bozucu bir şey. O yüzden dolabınızda her şey sizin bedeninize uygun mu ilk önce onu tespit etmeniz lazım.

Bu ilk maddemiz de ha birde şöyle bir durum var. Neyi sevdiğinizi bilmek yani stilinizi bilmek, zevklerinizi bilmek bunun için de tavsiyem, naçizane tabiki danışmanlık almanızı tavsiye ederim, ama derseniz ki bunu ben bulmak istiyorum. Mesela işte böyle pileli eteklerden hoşlanıyorsunuz işte pembelerden hoşlanıyorsunuz, işte böyle hafif ışıltılı şeylerden hoşlanıyorsunuz ve birazcık romantik stili doğrulayabilirsiniz. Öyle olunca hepsini birleştirip kendi tarzında stilinizi bulabilirsiniz. Aynı zamanda sizin zevklerinize uyabilecek diğer parçaları da bulabilirsiniz. Böyle olunca da dolabınıza eklediğiniz her şey aslında sizin tarzınıza uygun size uygun ve sizin beğenilerinize uygun olur.

Böyle olduğunda dolaptaki her şeyi sevdiğiniz için ne giyeceğim derdine düşmezsiniz. Aksine aldığınız her şeyi o anda giydiğinizde mutlu olursunuz. Bir diğer konu ise dolabındaki günlükler yeterli seviyedemi ve her çeşide sahip misiniz?

Evet bir diğer söyleyeceğim şey ise kesinlikle onu kesinlikle en önemli şeylerden bir tanesi ki danışanlarımda çok gördüğüm şey bu dolabınızın organizasyonu. Yani demek istediğim şey birincisi renklere göre ayırt etmenizi isterim, ikincisi kategorizasyon yapmanızı isterim. Çünkü kategorizasyon mesela etekler tek bir yerde toplanırsa eteklerin hepsini görebilirsiniz. Hangisini giymeye karar verdiğinizde onu aramakla uğraşmazsın.

Aklınızda bir şey oluşmasını sağlarsınız o anda mesela başka bir şeyi görüp, daha iyi uyarsa mesela gideceğiniz yere onu da alıp giyebilirsiniz. Yani demek istediğim şey kazaklarınız, ceketleriniz işte etekleri, pantolonları belli bir yerde toplanması, hepsi kategorize halde olsun ki daha kolay bir şekilde kombin yapabilirsiniz.

Diğer söyleyeceğim şey renklere göre ayırt etmek. Mesela kazak gardırobu yaptınız yada kazak bölümü yaptınız, onları renk renk yaparsanız, mesela mavi bir kazak giymek istiyorsunuz bir tane pantolon seçtiniz kendinize mavi kazaklarının içerisin de istediğinizi bulabileceksiniz ve mesela atıyorum, aklımıza sadece lacivert olan geldi ama orada saks mavi de var oradaki saks maviyi giymeye karar verebilirsiniz.

Çünkü gözünüz görmüş olacak. Burada belki daha güzel uyan bir parçayı bulmanızı sağlayacak bişeyi ayırt etmekte çok güzel, bir şekilde sizi kurtaracaktır. Mesela birçok beyaz tişörtün içerisinde istediğiniz beyaz tişörtü bulmanızı sağlayacak. Çünkü beyaz hepsi yan yana olduğu için hepsini görebileceksiniz. Böyle olunca birini orada, biri burada olsaydı asıl istediğinizi bulamayabilirsiniz. Ben bu renklere göre ayırt etme olayında her parçada yapmanızı tavsiye ederim. Yani etekler, kazaklar, bunları böyle tek, tek renklerine göre kategorize etmenizi öneririm ve bir diğer söyleyeceğim şeylerden bir taneside desenler kullanmak.

Neden derseniz şimdi dümdüz bir parçayı belki 2 tane belki 3 tane şeyle kombinleyebilirsiniz ama birde sen girdinmi işin içerisine hatta bundan daha renkli bir desende olabilir. Aralarında işte laciverti, mavisi, siyahı beyazı böyle karışık desenlerde kullanabilirsiniz. Ben çok fazla karışık desen kullanmıyorum bunu daha önce anlatmıştım. Birazcık daha böyle doğu tipi olduğum için beni biraz daha düşündürüyor.

Benim daha Avrupa şeyler giymem gerekiyor. O yüzden de çok fazla rengi birbirine karıştırmayı tercih ediyorum. Birkaç tane en fazla 3 renkli şeyler almaya çalışıyorum ama eğer ki siz doğu tipleri ile Avrupa tipi iseniz böyle 5-6 tane farklı rengi bir arada içeren küçük küçük de olabilir. Bu arada illa büyük olmasına gerek yok. Desenli parçalarla dolabınızı çok güzel kurtarın.

Mesela desenler olduğu zaman birçok aslında renk seçeneği önünüze serilmiş oluyor. İster turuncu ile gir rengarenk, ister kırmızı, ister siyah giyin ister beyazlı, ister gri ile böyle kocaman bir skala açmış oluyor size. Mesela dümdüz mavi bir etek olsaydı, ben ne yapacaktım gidip çizgili bir şey giyecektim yada siyahlı giyecektim, ya da beyaz giyecektim. Blok olmamak için mesela bordo giyecektim ama desenli olsaydı eğer üzerine bordo giyebilirim.

Bu yüzden aslında size daha çok alan yaratması için desenli birkaç parça bu arada sadece alt parçalarda değil üst parçalarda öneririm. Dolabınıza ekleyin daha fazla fazla kombin çıkarabileceğinizi elde etmiş olursunuz. Bu da benden size bir yer tüyo olsun evet, yazımız bu kadardı hoşçakalın.

Yorum Yaz