Salatalık Süt Maskesi Nasıl Yapılır?

Salatalık denilince aklımıza ilk gelen içerdiği vitaminlerle bu vitaminler Karotenler, C vitamini, A vitamini, Zeaksantin ve lutein gibi antioksidanlar cildimiz için çok faydalıdır. Ayrıca su oranı çok yüksek olduğundan serinletici özelliği de bulunmaktdır. Vücudumuzu çeşitli hastalıklardan koruduğu gibi yaşlanmayıda geciktirir.

Bu sebeblerden dolayı kozmatik ürünlerinde en çok kullanan bileşendir. Yüzümüze bir maske yapmayı düşündüğümüz zaman ilk akla gelen salatalık maskesidir. Çünkü salatalık yüzümüze çok faydalıdır. Salatalık maskesi pek çok cilt sorununu ortadan kaldırır özellikle sivilce, cilt lekeleri, göz altı morlukları, kırışıklıkları yok etmedeki başarısı herkes tarafından artık bilinmektedir. Düzenli olarak yapılan salatalık maskesi ayrıca cildi nemlendirir ve cildin kendini yenilemesi sağlar.

Salatalık Süt Maskesi Nasıl Yapılır? ResimleriBizde size şimdi alt tarafta evde çok kolay hazırlayacağınız salatalık süt maskesinin hazırlanışını yazacağız. Bu size vereceğimiz tarif ayrıca da size peeling etkisi gösterecektir.

Salatalık süt maskesi için gerekli malzemeler:
. 1 yemek kaşığı esmer şeker
.yarım orta boy salatalık
.1 tatlı kaşığı bal
.1 yemek kaşığı süt

İlkönce salatalığı robottan geçirip diğer malzemelerle karıştırdıktan sonra yumuşak bir şekilde yüzünüze sürünüz. Şekerin yüzünüzü çizmemesi için dairesel hareketlerle nazikçe masaj yapın. 10-15 dakika bekleyip soğuk suyla yüzünüzü yıkayın. Yapacağınız işlem işte bu kadar basittir. Bu uygulamayı enaz hafta da bir tekrarlarsanız faydasını göreceksiniz.

Yorum Yaz