SAĞLIKLI YİYECEK NASIL ANLAŞILIR?

Yetiştiği andan masanıza gelene kadar çok fazla işlem görmemişse

Önemli miktarda şeker, tuz veya yapay tatlandırıcı eklenmemişse Aylar süren bir son kullanma tarihi yoksa

Tükettiğinizde size yorgunluk hissettirmiyorsa

İçeriğinin ilk üç sırasında şeker yoksa TÜKETTİĞİNİZ GIDANIN SAĞLIKLI OLDUĞUNU SÖYLEYEBİLİRSİNİZ.

Şekeri hayatından çıkar

Bir pazartesi günü öğle saatlerinde Marmaris’in cennet koylarından birinde yer alan D-Hotel Maris’e ulaşıyorum. İnsanların tatilden beklentileri değişebilir ve bir tesisin tüm beklentilere cevap verebilmesi çoğu zaman imkansız olabilir. D-Hotel Maris ülkede bunu başarabilen ender yerlerden. Otele varır varmaz James Duigan’la tanışıyorum. Müthiş pozitif bir adam var karşımda. Hemen yemeğe geçiyoruz. Burada geçireceğim günler boyunca tüm mönüler James ve ekibine emanet. Gözünüz korkmasın; önünüze iki adet haşlanmış brokoli ve el kadar yağsız ızgara tavuk koyan bir anlayışları yok. İlk öğünümüzde Nusret’in leziz bonfilesi var. Yalnız normal mönüde ete eşlik eden patates kızartması bizde yok.

Onun yerine, sote edilmiş ıspanak var. Öncesinde mevsim salatası ve yanında servis edilen yeşil suyumuz da cabası. Suyumuzun içinde elma, ıspanak, limon ve zencefil var. Gayet lezzetli.

James yemek sırasında, sağlıklı bir yaşam için hemen bugün alabileceğimiz tedbirlerden bahsediyor: “Şekeri hayatınızdan çıkarın. Çünkü şeker, vücutta yağ olarak depolanan en temel şey. Hatta yağın kendisinden bile daha fazla depolanma özelliği var. İnsülin seviyenizle oynayarak vücut ritminizi de bozuyor. Şekeri hayatınızdan tamamen çıkarmayı başarabiliyorsanız ne mutlu. Ama eğer yapamıyorsanız denemeniz gereken birkaç şey var. İlla şekerli tüketecekseniz, bunu mutlaka öğünlerin sonunda yapın ve her öğünde mutlaka protein bulundurun. Protein, şekerin kana daha yavaş karışmasını sağlıyor.

SAĞLIKLI YİYECEK NASIL ANLAŞILIR? Photo Gallery
HORMONLU GIDALAR NASIL ANLAŞILIR | HASAD ORGANİK GIDA ÜRÜNLERİ

Yorum Yaz