Omuzları Genişletmenin Yolları

FITNESS OMUZLARINIZI ORTAYA ÇIKARIN, LATERAL RAISE

6 tekrar, ağırlığı 5 kg azaltarak daha sıkı bir 6 tekrar daha yapın, sonra ağırlığı 5 kg azaltarak 6 tekrar daha…

Ayaklarınızı kalça hizasında, kollarınızı iki yana doğru açın. Dambıllar ve kollarınız yere paralel olacak şekilde kollarınızı yukarı, omuz hizasına kaldırın. Üç saniye içinde yavaşça başlangıç pozisyonuna dönün.

Çıtayı yükseltmenin vakti geldi.

Bu dört haftalık egzersizle omuz kaslarınızı, görenlerin dönüp yeniden bakacağı bir şekle sokacaksınız.

UPRIGHT ROW

30 tekrar

Ayaklarınız kalça hizasında açık, ellerinizse omuz genişliğinden biraz daha dar olacak şekilde barı kavrayın. Dirseklerinizi kırarak barı çenenizin hemen altına kadar kaldırın. Hareket boyunca barı vücudunuza yakın tutun. Üç saniye içinde yavaşça başlangıç pozisyonuna dönün.

SHOULDER PRESS

10 tekrar

Bir sıraya, sırt desteğini de arkanıza alarak dik pozisyonda oturun. Dambılları omzunuz hizasında, avuç içleriniz göğsünüze bakacak, dirsekleriniz yakın duracak ve dambıllar birbirine değecek şekilde tutun. Karın kaslarınızdan destek alarak, eşit ve yumuşak bir hareketle kollarınız düz ve avuç içleriniz karşıya bakana kadar dirseklerinizi açın ve dambılları başınızın hizasına kaldırın. Hareketin tersini yaparak üç saniye içinde yavaşça başlangıç pozisyonuna dönün.

Doğal bel kıvrımınızı koruyarak iki elinizle kettlebell’i tutun. Squat yaparak kettlebell’i bacak aranıza çekin. Bacaklarınızdan destek alarak kalkarken kettlebell’i öne ve yukarı, baş hizanıza doğru kaldırın.

Süre: 3-4 dakika

EGZERSİZ B

Depar atmak

20 saniyelik 8 tekrar

Setler arasında 10’ar saniye dinlenme

Göğsünüzü kabarık tutarak, başınız ve tüm vücudunuz dik bir şekilde, dizleriniz havada depar atın. Yoğunluğu artırmak için kollarınızı da kaldırın.

Omuzları Genişletmenin Yolları Photo Gallery
Omuz Egzersizleri - Omuz Genişletme - Omuz Kası Yapma - Vücut ...Omuz Genişletme için 3 Ev Egzersizi

Yorum Yaz