Öfke İle Başa Çıkmak

Yaşamımızdaki her şey duygularla ilişkilidir. Yiyecekler bile onları ilk yediğimizde hissettiğimiz duygularla bağlantılı bir şekilde tat verir. Eğer onlarla ilk tanıştığımızda kötü bir gün yaşıyorduysak o yiyeceği hoş olmayan bir şekilde hatırlar ve sonrasında da yememeyi seçeriz. Aromalar bile duygu ile bağlantılıdır. Ve duygular majinin gücüyle yönetilir. Duygular hatıraları yaratır, eski hatıralar yeni yaşayacaklarımızı da belirler.

Duygularımızı kontrol altına almak maji pratiğinin ilk adımıdır. Duygularımızı kontrol altındaki düşüncelerimizle birleştirebilirsek tutkularımızı da aynı şekilde dönüştürürüz. Duygular güçtür. Onlar enerji jeneratörleridir.
Majisel düzlemde öfke ile çalışırken sabırlı olmalıyız. Öfke çabuk alevlenen kaotik bir şeydir. Bu yüzden müdahalemiz kontrollü olmalıdır. Bunun yolu, dikkatli bir sınama ve ruhsal arayışla meditasyon ve kontrol egzersizleri gibi günlük arınnja rutinlerinin birleşmesinden geçer.

Öfke İle Başa Çıkmak Resimleri
Sağlıklı Hayatın Temel Gereksinimi: Öfke Kontrolü

Öfke kontrolü için öncelikle hayatınızı kontrol altına almalısınız. Öfkeyi anlamadan gerçek mutluluğun nasıl bir şey olduğunu anlayamazsınız. Aynı şekilde, hayatınızın bu önemli parçasını göz ardı ederek kendinizi gerçekten tanıyamazsınız.

Bir sürü insan bana “öfke majisi kara maji midir? diye sordu. İlk akla gelen, eğer öfke gibi bir şeyle uğraşıyorsanız etkilerinin negatif olabileceğidir. Amam benim cevabım kesinlikle “hayır”, bu kara maji değildir. Bizler kendimizin karanlık tarafıyla uğraşıyoruz, ve bu kitapta bu dünya ve gölgeler dünyası arasındaki yolda dengeli biçimde yürümeye çalışacağız.

toksik kişilerle başa çıkmak | tuğrul akın

Modern zamanda öfke tehlikeli boyutlara ulaşabiliyor. Sıradan öfke dönüşüp yararlı bir hale gelebilir. Doğru öfke doğal ve sağlıklıdır ve olduğu gibi kullanılabilir. Öfke enerjisini enerjinin en yaralı formuna, yani saf enerji formuna dönüştürmenin yollarını öğreneceksiniz.

Daha önce öfke majisi ile ilgili sorulmuş sorulan aşağıda toparladım.

Öfke majisi nasıl işler?
Maji üç ana elementten oluşur: bilgi, ihtiyaç ve duygu. Bu elementler soruna odaklanarak sözler ve hareketler yolu ile birleştirilir.

Kainatta ve her şeyde bir enerji vardır. Düşünceler bile enerjiden meydana gelmiştir. Enerjiyi yönlendirmek ve idare etmek majinin kendisidir. Şu eski sözü hatırlayın : “Ne dileğinize dikkat edin…”

Stresinizi Kontrol Altına Almak İçin İpuçları | Genel Sağlık

Öfke majisini en iyi kullanma şekli nedir?
En iyi kullanım şekli; öfkeyi ham enerji haline getirip bir yerlere yönlendirmektir. Ayrıca, öfke kötü alışkanlıklardan ve kötü enerjilerden korunma amaçlı da kullanılabilir.

Öfke gerçekten o kadar güçlü mü?
Öfke zamanın ve mekanın bütün katmanlarına yayılma gücüne sahiptir. Gerisini siz düşünün?

Bu formları herkes öğrenip uygulayabilir mi?

Elbette, gerçekten ilgileniyorsanız neden olmasın. Öte yandan gerçek bir uzman olmanız yıllarınızı alabilir.

Yorum Yaz