Nişantaşı Artpoint Galeri

TEŞVİKİYE’DE UĞRANILASI GALERİ SANATIN BUTİK MERKEZİ

Sanatla iç içe büyüyen kurucuları eliyle birçok ilke imza atan Artpoint Galeri, Nişantaşı’nın sanat merkezi Topağacı’nda inci gibi parıldıyor. Açıldığı günden itibaren galeri konseptine bağlılık gösteren Artpoint, Türkiye’nin ilk online kataloglu müzayedesini gerçekleştirmesi açısından da rakiplerinden sıyrılıyor.

2007’den beri klasik ve modern tarzda eserlerin yer aldığı galeri Türkiye ve dünyadan birçok sanatçının eserlerine ev sahipliği yapıyor. Komet, Erdal Alantar, Canan Ünal, Alekos Fassianos, Aram Koupetzian bu isimlerden bazıları.
Bu sayıda moda ve sanatın birbi-riyle içiçeliğinden ilham alan moda çekimimiz “Mükemmel Kaos”ta arka planda galerinin sanatçılarından Canan Ünal’ın tabloları yer alıyor. Tabloların ortak özelliği kuş bakışı resmedilmeleri. Ressam Canan Ünal’a kulak verelim: “Resimlerimde bir dönem ağırlıkla bireylerin ev içerisindeki yaşamlarını konu aldım. Evin bölümlerini aynı anda göstermenin en güzel yanı üstten bakmaktı. Bu sayede farkında olmadığımız kompozisyonlarla karşılaştım. Böylece basketbol sahasına, otobüse, ağaçlara, insanlara, evlere her şeye yeniden bakmam gerekti. Bu çoğu kez sezgisel bir bakıştı aslında. Böylece benim için çok heyecanlı bir süreç başladı. İlk sergilerimde de bu yaklaşım vardı ama sonra daha ağırlık kazandı.”

GALERİNİN MÜŞTERİ PROFİLİ
Artpoint’in müşteri portföyünü daha çok beyaz yakalılar oluşturuyor. Sanatı gelir kaynağı gören farklı bir müşteri kitlesi de mevcut. Sanat eseri alıp satmak veya koleksiyon oluşturmak dünyada olduğu gibi Türkiye’de de meslek dalı. Artpoint’in amacı da danışanlarına ve kurumsal şirketlere koleksiyon yönetimi sağlamak.
Artpoint’in gelenek haline getirdiği online müzayedelerden bir tanesi de 23 Ekim’de gerçekleşecek. Sanat tutkunlarının ajandalarına not düşmelerini tavsiye ederiz.

Nişantaşı Artpoint Galeri Resimleri
Nişantaşı Artpoint Galeri_2.jpg

Yorum Yaz