MUTFAK BECERİNİ GELİŞTİR!

Kim yemek pişirmekle ilgili daha çok şey bilmek istemez ki? işin uzmanlardan aldığımız bu ipuçlarıyla, kendini mutfakta bir profesyonel olmaya hazırla.

HER ŞEY İÇİN KULLANDIĞIM MUTFAK GERECİ

Tabak süslemede, tadımda ve tüm yemek pişirme sürecinde kullanılan kaşık, mutfak için çok önemli bir araç. Ben kullandığım kaşıkları antika dükkânlarından seçiyorum. Çünkü bana göre bir kaşık hem derin, hem de karakteristik olmalı.

EN LEZZETLİ VE SAGLIKLI MALZEME

Sarımsak. Gerçekten lezzet ve sağlığın mümkün olabilecek en iyi kombinasyonu. Şu cümleyi sık sık söylerim: “Sarımsak, mutfakta 10 anne gücündedir.”

MUHTEŞEM TARİFLER İÇİN İL KADRESİM

Eski yemek kitaplarına gerçekten bayılıyorum; mesela Larousse Gastronomique ve Joy of Cooking’in annemdeki kopyası hep elimin altında olsun istiyorum.

YENİ FİKİRLER BULMAMI SAĞLAYAN ENSIRA DIŞI YOL

Dürüst olmak gerekirse, yeni tarifler bulmanın en verimli yolu yemek pişirme sırasında bazı hatalar yapmak. Yanlışlıkla da olsa yepyeni tarifler keşfedebiliyorsun. —Şefjamie Oliver

ALDIĞIM EN İYİ MUTFAK TAVSİYESİ

Önceliği her zaman alışverişe ver. Pazara git ve pişireceğin şeyin ne olacağına malzemeler karar versin. Malzemelerin ne kadar iyiyse, yaptığın yemekler de o kadar lezzetli olur.

MUTFAKTA PRATIKOLMAKIÇIN YAPTIĞIM ŞEY

Mutfağa girdiğimde ilk işim bir demlik su kaynatmak oluyor. Mutlaka bir şey için lazım olacak.

MUTFAK BECERİNİ GELİŞTİR! Photo Gallery
YEMEK LİSTESİ - Bolu Defterdarlığı Resmi Web Sayfası -

Yorum Yaz