Modern Kitaplık Modelleri 2016

Raflı düzen

Kitaplıklar değişik biçim ve modellerde olabilirler; ama çocuk odasında kullanılmaya en elverişli ve en yalın olanları belirli aralıklarla üst üste dizilen ve yan desteklerle taşınan yatay raflardan oluşur. Kitaplıkların rafları ya duvara gömülmüştür ya da duvara takılan desteklerin üstlerine yerleştirilmiştir. Ayrıca, duvara tutturulan ya da birbirine bağlanarak ayakta duran dikey raylara yerleştirilen yükseklikleri ayarlanabilir metal destekler üstüne konulan raflı düzenler de vardır. Raflı düzen, son yirmi yıldır ortaya çıkan ve çok tutulan bir kitaplık türüdür; günümüzde ana çizgilerini koruyarak, değişik uyarlamalarla kullanılmaktadır.

Panoların yan yana getirilmesiyle oluşan raflı, kapaksız dolaplar da vardır. Yan parçalar, arkalık ve raflar, birbirlerine vidalarla bağlanmış ya da kancayla tutturulmuştur. Bu tür kitaplıklara, kapaklar ya da çekmeceler eklenebilir. Yan yana konulan raflı kapaksız dolapların aralarında kendiliğinden oluşan alanın değerlendirilmesiyle elde edilen kitaplıklar da vardır. Bu düzen, raflı iki dolabın arka arkaya ya da karşı karşıya yerleştirilmesiyle de elde edilebilir (söz konusu dikmelere belirli aralıklarla raflar yerleştirilir).

Metal ya da tahta dikmelerin üst ve alt bölümlerindeki ayarlanabilir vidalı mekanizmaların, odanın döşemesi ile tavanı arasında sabitleştirip sıkıştırılmasıyla Kapaksız raflı kitaplıklara üç güzel örnek: Odanın öbür mobilyalarına uygun seçilen kitaplıklar, genel görünüşü büyük ölçüde etkiler. Gerçekten kitaplıklar yerleştirilme biçimleriyle içinoe bulundukları alanla çok değişik uyumlar yaratmalarının yanı sıra, renkleri ve yapıldıkları malzemeler açısından da önemli mobilyalardır. Uyulması gereken tek kural,sağlam ve kullanacak çocuğun yaşına (ve beden yapısına) uygun olmalarıdır. elde edilen kitaplıklar da oldukça ucuz ve kullanışlıdır.

Modern Kitaplık Modelleri 2016 Resimleri
Modern Kitaplık Modelleri 2016 Resimleri
2016 Adore Kitaplık Modelleri Ve Fiyatları | Tekzen, Tekzen Mobilya ...Etiketler: ahşap kitaplıklar , kitaplık modelleri , kitaplıklarlabirent modern kitaplık modelleri - Ev Dekorasyonumodern kitaplık modelleriModa - Ecenin Dünyası - Sayfa 32Beyaz Kitaplık Modellerimodern kitaplık modelleri - Mondi mobilya modelleri ve fiyatlarımodern seçenekleri bulunan Alfemo 2016 Dekoratif Kitaplık Modeller ...Modern ve dekoratif kitaplık modelleri | 2015/2016 kış modası ...

Yorum Yaz