MİMİKLERE DİNAMİK DOLGU NEDİR?

İSVİÇRE BİLİM İNSANLARINDAN MİMİKLERE

Hemen itiraf edeyim, mümkünse sıfır müdahaleyle yaş almayı hayal eden kadınlardanım. Bunun bir sebebi, mimiklerini kaybetmiş, “şiş” bir yüzün bana daha genç görünmemesi. Bu konudaki “kötümserliğimi” İsviçre bilim insanları yok etmiş olabilir. 25 Şubat’ta (ülkemizde Seltek Estetik A.Ş. tarafından temsil edilen) Teoxane Laboratuvarları’nı ziyaret ettim. Kendimi bu konularda az bilgisi bulunan “cahil” kategorisine koysam da, merkezi birlikte ziyaret ettiğimiz uzman doktor grubunun soru ve yorumları sayesinde dinamik dolgunun estetik alanda heyecan verici bir gelişme olduğuna ikna edildim. Cenevre’deki laboratuvarda çalışan uzmanlardan birinin söylediği çok ilgimi çekti: Dinamik dolgu Teosyal RHA şimdiye kadar yapılan uygulamalardaki sonuçları beğenmeyen, mevcut seçeneklere ikna olmayan, iyi görünmek uğruna (yüzdeki) ifadesini kaybetmek istemeyenler ve özellikle yeni nesil için geliştirilmiş bir ürün. Bu dolgu, yüz mimiklerini, gülümsemesini, duygularını yansıtan kendine has yüz ifadesini kaybetmek istemeyenlerin, (yüzdeki) kişiliğini yitirmek istemeyenlerin seçeneği (olmaya aday) bir alternatif. Düne kadar “estetik istemiyorum” diyenlerin dahi sıcak baktığı bir ürün.

DİNAMİK DOLGU NEDİR?

Cenevre’deki Teoxane Laboratuvarları’nda geliştirilen dinamik dolgu Teosyal RHA, doğal mimik hareketlerinizin özgürlüğünü korurken olabilecek en iyi görünümü kazanmanızı sağlıyor. Özel üretim tekniği sayesinde yuz hareketlerine bağlı germe veya sıkıştırma esnasında ortama uyum sağlıyor, performansını koruyor. Özetle, genç görünmek pahasına yüz ifadenizi kaybetmiyor, kendinizin en iyi görünen versiyonu oluyorsunuz.

MİMİKLERE DİNAMİK DOLGU NEDİR? Resimleri
BİRKAÇ SORUDA DİNAMİK DOLGU

Avşar Polikliniğinden Estetik, Plastik ve Rekonstrükllf Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Dilek Avşaı dinamik dolgu sorularını cevapladı. 3K MODA: Dinamik dolgu hangi bölgelere uygulanabiliyor?

DİLEK AVŞAR: Ağız çevresi, yanak bölgesi, alın, dudak, kazayağı gibi yüzün en hareketli bölgeleri için uygun,

3K MODA: Dolgunun ömrü ne kadar?

D.A.: Kalıcılık süresi 12-18 ay. Bu süre kişinin cinsiyetine, yaşına, yaşam koşullarına ve genetik faktörlere göre değişebiliyor. Tekrar uygulamalar kalıcılık süresini destekliyor.

3K MODA: Uygulamanın kendisi ne kadar sürüyor?

D.A.: Mimik çizgilerinin durumuna göre 10-20 dakika kadar. 3K MODA: Bu dolgu her mevsim uygulanabilir mi?

D.A.: Bu uygulamalarla cildin kaybetmiş olduğu hyalüronik asidi yerine geri koyuyoruz ve hacimsel kayıpların önüne geçiyoruz. Yılın her ayında yapılabilir, www.cnxiresteltk.com.tr

Yorum Yaz