Juliette Lewis Hollywood’Dan Rock Starlığa Uzanan Yolculuğu

Juliette Lewis hakkında çekilen “Hard Lovin’ Woman” isimli belgesel Tribeca Film Festivali’nde yapılan dünya galasının ardından Red Bull TV’de (www.redbull.tv) gösterildi. İsteğe bağlı olarak izlenebilen belgesel, Lewis’in aktris olarak zirvesinde olduğu kariyerini bırakıp ilk aşkı müziğe odaklanmasını anlatıyor…

Belgesel ismini, Lewis’in 2009’da kaydettiği bir rock parçasından alıyor ve oyuncunun aktrislik kariyerinin zirvesindeyken birkaç yıl boyunca her şeyi tamamen bir kenara bırakarak ilk aşkı müziğe odaklanmasını anlatıyor. Filmde, 2003’te kurulup üç albüm çıkardıktan sonra 2009’da dağılan Juliette and the Licks grubuna, Lewis’in 2015’te grubu yeniden bir araya getirerek Los Angeles’taki El Rey Theatre’da verdikleri unutulmaz konsere ve Lewis’in müzik kariyerine dair ilginç detaylar yer alıyor.

Juliette Lewis Hollywood’Dan Rock Starlığa Uzanan Yolculuğu Photo Gallery
Filmde El Rey konserinin dışında başka canlı performansların yanı sıra Lewis ile ve Dave Grohl gibi müzik ortaklarıyla samimi röportajlar da yer alıyor. Grohl Hard Lovin Woman’ın fragmanında Lewis için görüşlerini, “Onun filmlerini gördüm ve bizim neslimizin en iyi oyuncularından biri olduğunu düşünüyorum” ve “Ama onu sahnede izlediğimde hayrete düşüyorum.

“Boş ver diğer şeyleri, sadece bunu yapalım” demeliymiş gibi geliyor.” cümleleriyle özetliyor.Belgeselde şarkıcılık kariyeri dışında özel zevklerine de değinen Lewis başka ülkelere dair anılarını da anlatıyor. Türk kahvesiyle nasıl tanıştığını anlatan yıldız, sabah uyanır uyanmaz Türk kahvesi içtiğini ve bu sayede ayılabildiğini söylüyor.Red Bull TV ve UX Entertainment prodüksiyonu olan “Hard Lovin’ Woman”ın baş yapımcılığını Sal Masakela ve Jason Bergh üstlendi. Film, Red Bull TV’den istek üzerine izlenebiliyor.

Yorum Yaz