İstanbul Ayın Kültür Sanat Etkinlikleri

PORTATİF MOBİLYA OLARAK KANYE

Kanye West ve Ikea’nın işbirliği yapması mümkün mü?

Yeezy koleksiyonuyla kendi dil ini oturtan rapçi Ikea’nın kültürüne girmek istiyor. Ikea’dan aldığınız parçalar evde kurulabilir olsa da İsviçreli markanın verdiği hissiyat temiz ve zahmetsiz olduğu. Kanye West’in tribal yükünü Ikea ne kadar taşıyabilir?

SÜSLÜ KADINLAR BİSİKLETLE GELİYOR

Bisiklete herkesin binebildiğini, hatta çok güzel bindiğini, o da yetmezmiş gibi süslü püslü bindiğini göstermek için Otomobilsiz Kentler Gününde her yıl yapılan “Süslü Kadınlar Bisiklet Turu” bu yıl 25 Eylül’de gerçekleştirilecek. Haydarpaşa’dan başlayacak tur Kadıköy iskelesinde devam edecek ve Bağdat caddesinde son bulacak. Kentlerin yollarını egzoz dumanı kokusu değil, parfüm kokusu saracak.

USTANIN BÜYÜK ARŞİVİ

İstanbul Modern Sinema, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün katkılarıyla “Türkiye Sinemasında Ustalar” adlı proje yoluna hızla devam ediyor. Türkiye sinemasının kurucu yönetmenlerine adanmış bu serinin ilk konuğu, adını sinema tarihimize “ustasız usta” olarak yazdırmış, “Sinemacılar Dönemi” olarak anılan dönemin öncüsü, Lütfi Akad. 95 yıllık yaşamı ve filmografisiyle Türkiye sinemasının hikayesini yansıtan Akad>ın sinemasını inceleyen arşiv sergisi, filmografisinden bugüne kadar gün yüzüne çıkmamış set fotoğrafları gibi 100 parçalık arşiv malzemesini bir araya getiriyor.

RICKY MARTIN DANS EDİYORUZ!

Unlü Porto Riko’lu şarkıcı Ricky Martin 12 Eylül’de Expo sahnesinde müzik severlerle buluşuyor. Dans etmek, müziğin keyfini çıkarmak isteyen herkesin görmesi gereken bir konser olacağı kesin. Dünyaca ünlü pop yıldızının Antalya’daki bu konserini kaçırmayın.

İstanbul Ayın Kültür Sanat Etkinlikleri Resimleri
İstanbul Ayın Kültür Sanat Etkinlikleri _4.jpgİstanbul Ayın Kültür Sanat Etkinlikleri _5.jpg

İstanbul Ayın Kültür Sanat Etkinlikleri _0.jpg

İstanbul Ayın Kültür Sanat Etkinlikleri _2.jpg

Yorum Yaz