GERÇEK SEKS SAHNELERİ

BİR ADAM VE BİR KADIN, tartışmalarının en hararetli anlarını yaşıyorlar. Birbirlerine duydukları öfke birden tutkuya dönüşerek dudaklarını bir araya getiriyor ve üzerlerindeki

giysileri adeta parçalayarak çıkarıyorlar, iki beden tek vücut haline gelirken… ‘Kees!’ Set asistanları etrafta koşturmaya başlıyor. Hemen iki bornoz getiriliyor ve oyuncular hiçbir şey yaşanmamış gibi onları giyerek, sahnenin gerginliğini üzerlerinden atmak için kenara çekiliyorlar. Aslında her şey bundan ibaret.

Ülkemizin bilinen gerçeği… Bir film seyirci karşısına çıkmadan önce mutlaka ilk olarak seks sahneleriyle konuşulur. Başlık ise hep aynıdır; ‘Bu sahneler çok konuşulacak!’ Günümüzün yerli sinemasında (Erotik film dönemini saymazsak) ‘Sanat için soyunurum’ ya da ‘Gerekirse öpüşme ve seks sahnelerinde yer alırım’ sözlerini daha çok duymaya başladık. Hayatımızın önemli bir parçası olan seks, neden filmlerde sakınılıyor ki? Bir sinema seyircisi böyle bir sahneyle karşılaştığında muhtemelen aklından şu cümleler geçiyordur; ‘Vücudu ne kadar güzelmiş’, ‘Mmm…’ ya da ‘Bu sahneyi nasıl çektiler acaba?’ İlerleyen satırlarda, size son sorunun cevabını vereceğiz.

Oyuncular ne kadar çıplak sahneleri olduğu ve vücutlarının ne kadarının görüneceği konusunda yönetmenle bir anlaşmaya varmak zorunda.

İlk kural bu… Birçok sette çalışmış bir insider; “Gerçekten seks yapmak zorundasınız, diyen bir yönetmen, gerçek yönetmen değildir” diyor ve ekliyor; “Sonuçta herkesin özellikle kamera önünde korumak istediği bir mahremiyeti var ve bu limit tamamen oyuncuların kendi özgür iradesiyle belirleniyor.” Çırılçıplak görüntülenmek konusunda bir problemi olmayanların da kapatma gereği duydukları özel kısımları için yardıma penis çorapları, hamurlar, göğüs bantları ve ten rengi iç çamaşırları yetişiyor. Böylece oyuncuların cinsel organları birbirlerine direkt temas etmiyor. Tabii bazen oyuncular soyunmak istemediğinde bazı kamera taktikleri de kullanılmıyor değil. Ayrıca sette, sahnenin bitiminde giyilmesi için bornozlar, göğüs uçlarını dikleştirmek için buzlar, yüksek etkili fondötenler ve ortama rahatlatıcı bir koku vermek amacıyla bahçe parfümleri hazır bulunduruluyor. Her şey oyuncular için.

Oyuncuların ise bu durumdan keyif aldığını düşünüyorsanız çok yanılıyorsunuz! “Henüz seks sahnelerini eğlenceli bulan bir oyuncuyla karşılaşmadım. Bu öyle bir iş değil” diyor bir başka insider. Erkeklerin normal yaşamda da hâkim olmakta zorlandığı ereksiyon hali söz konusu sahnelerde nasıl tepki veriyor diye merak ediyorsanız, bir de şu açıdan düşünün; nasıl sevişmeniz gerektiği başka birisi tarafından anlatılıyor, yedi saat boyunca sette çalışıyorsunuz, son derece sıcak bir odadasınız ve onlarca insan sizden umulan performansı gerçekleştirmenizi bekliyor. Ayrıca diğer sahnelerde de olduğu gibi kaçırdığınız her nokta, o sahnenin baştan tekrarlanmasına neden oluyor. Bunların içerisinde, kamera açısını ayarlamak ve repliğiniz varsa onu hatırlamak zorunda olmanız da bulunuyor. Ereksiyon da ne çok zor ne de çok kolay bir olay, tahmin edersiniz ki. Bazen anı daha iyi yansıtmak için ilginç yöntemleri olanlar da var. Affedilmeyenler filminin yönetmeni Franco Zeffîrelli zamanında, başroldeki Brooke Shields’in orgazm yüzü takınması için ayak parmaklarını sıktığını itiraf etmişti. Peki, set ekibindeki herkes bu sahneleri izliyor mu? Bu, tamamen oyuncuların kendilerini rahat hissetmesine bağlı… Rahatsız olacaklarını söyledikleri takdirde devreye ‘kapalı set’ giriyor. Setin önceliğinde kimler varsa, (yönetmen, kameraman ve kostüm sorumlusu oluyor genellikle) sadece onlar sette kalıyor.

UNLU YILDIZLAR KONU HAKKINDA NELER . SÖYLEDİLER?

HUGH GRANT:

“Gerçekten yapmasak da, seks sahneleri benim için her zaman eğlenceli olmuştur.”

CAMERON DIAZ:

“Bu rolümüzün bir parçası. Ben de yaptım. Hepiniz bunu görmüş olmalısınız.”

RYAN GOSLING:

“Aslında seks yapmamaya çalışma sahnelerinden mi bahsediyorsunuz?”

ANGELINA JOLIE:

“Bir insandan, böyle bir sahne için seninle işbirliği yapmasını istemek oldukça garip bir his.”

ROBERT PATTIN SON:

“Bence birbirinizle ne kadar rahatsanız, bu sahnelerde yoğunluk hissini vermeniz o kadar zorlaşır. ‘Onun karşısında kendimi utandırmamam gerekir’ diye düşünüyorsunuz.”

Kostüm sorumlusu sahnenin bitiminde koştura koştura bornozu oyuncuya giydirmeden set kimseye açılmıyor. Ancak bundan sonra ekibin geri kalanı içeriye girebiliyor.

Seks sahneleri oyuncuların doğaçlamalarıyla ilerliyor. “Oyuncuları rencide etmemek adına kimse nasıl sevişeceklerini onlara söylemek istemez” diyor bir insider. Bazı durumlarda ise oyuncular, yönetmenin elinde bulunan seks sahnelerinin çekilmiş videolarının bir kopyasını, çekimden 24 saat önce isteyebiliyorlar.

Böylece oyuncu o gün orada olmak istemezse, dublör konusunda zor durumda kalmak pek de söz konusu olmuyor. Sahne sırasında ilginç davranışlarda bulunanlar da yok değil. Önlü oyunculardan biri karakterinin arka kısımdan ilişkiye girmesi (köpek pozisyonundan bahsetmiyoruz) gerektiğini söylemiş. “Sahne sırasında kadın oyuncunun sürekli arkasını çeviriyor, karakterinin seks sırasında partnerinin yüzüne bakacak bir karakter olmadığını iddia ediyordu” diyerek bazılarının işini fazla ciddiye aldığını anlatıyor aynı insider. Uzun yıllar beraber olan ve erkek tarafın aldatması sonucu ayrılan iki ünlü oyuncu, bir film için tekrar bir araya geliyor.

Aşk sahnelerinin çekiminden önce kadın oyuncu, erkek oyuncunun fındığa olan alerjisini bildiği hâlde birkaç fındık atıştırıyor. Sıra öpüşme sahnesine geldiğinde erkek oyuncunun dudakları bu duruma direkt reaksiyon gösteriyor. “Oyuncunun hayatını tehdit eden bir alerji değildi fakat kadın oyuncu birkaç saat acı çekeceğini biliyordu” diyor insider. Güzel bir intikam şekli!

Vücut dublörü olarak çalışan ve Nails filminde Anne Archer’ın dublörlüğünü yapan Shelley Michelle; “Dennis Hopper sahnenin gerçekten seks yapılırsa, çok daha

iyi görüneceğini söylüyordu. Bu konuda ciddi olmasına inanamadım ve senaryoya sadık kalmamız gerektiği söyledim. Anne Archer m onunla bu sahneyi neden çekmek istemediğini anlamıştım. Archer ilk öpücükten sonra geri çekildi ve sahneye ben devam ettim” diye anlatıyor. Shelley sinema tarihinin en kışkırtıcı sahnelerinden biri olan Sharon Stone’un Temel İçgüdü filmindeki bacak açma sahnesinde de hazır bulunmuş. Başta bu sahne konusunda kararsız kalan Stone, en sonunda jinekologuna verdiği görüş açısını izleyicilere de göstermeyi kabul etmiş. Bu arada, Özel Bir Kadın filminin çoğu sahnesinde Julia Roberts’m olduğunu düşündüğümüz kusursuz, sütun gibi bacaklar aslında Shell ey’e ait.

Sinema tarihinde gerçek sahnelere imza atan oyuncular da yok değil, hatta Shia LaBeouf un, Nemfomanyak filminin seçmeleri için kız arkadaşıyla çektiği gerçek seks görüntülerini göndermesi gibi ayrıntılar da var. Oyle ya da böyle, seks sahneleri karşınıza çıktığında bunları aklınıza getirmeyin ve tadını çıkarın, mc

KAHVERENGİ TAVŞAN

Cannes Film Festivali’nde de gösterilen ve olay yaratan, Chloe Sevigny’nin başrolde oynadığı 2003 yapımı filmdeki mastürbasyon sahnesi tamamen gerçek.

9 ŞARKI

Filmin yönetmeni Michael VVinterbottom: “İnsanları, yemek yerken görüntüleyebiliyorsanız, seks gibi doğal bir eylemi yaparken de görüntüleyebilmelisiniz.”

CALIGULA

Malcolm McDovveirın rol aldığı film Roma İmparatorluğu’nda geçiyor. Film, erotik sahneleri ilk kez oyuncularla bir araya getiren film olma özelliğine de sahip aynı zamanda.

BAISE-MOI

2000 yapımı Fransız film, tüm cinsellik içeren sahnelerin gerçek olması sebebiyle birçok ülkede yasaklandı. İçerdiği şiddet sahneleriyle de oldukça konuşulan filmlerden biri.

DECCAL

Bir annenin yasını anlatan Lars von Trier’nin Cannes Film Festivali’nde olay yaratan filminde, seks sahneleri gerçek olmasa da mastürbasyon sahneleri tamamen gerçek!
Bu 9 Sevişme Sahnesini Bundan Sonra Daha Dikkatli İzleyin! Çünkü … 3KModa

GERÇEK SEKS SAHNELERİ Resimleri
GERÇEK SEKS SAHNELERİ

Yorum Yaz