Genç Odası Çalışma Masası Modelleri

“Portatif ayaklı” masalar

“Portatif ayaklı” masalar da, yaygın biçimde kullanılırlar. Çeşitli derinlik ve uzunlukta olan tablaları ahşap ya da metal iki ayak üstüne yerleştirilmiştir.

Odadaki öbür mobilyalara kolayca uyum sağlayan çeşitleri ve kullanım esnekliğinin verdiği istenilen yere yerleştirilebilene özellikleriyle son derece kullanışlı olan bu tür masalar değişik boyutlarda ve ağırlıkta yapılmaktadırlar.

Ama bazı sakıncaları da vardır; tablaları ayak bölümüne sağlam biçimde tutturulmadıkları için, çocukların çarpmalarıyla ya da çeşitli nedenlerle, kayıp devrilebilirler.

Bununla birlikte, söz konusu sakınca, devrilmesini önlemek için, tablanın alt yüzeyine portatif ayakların kolaylıkla girebilecekleri bir yuva açmakla giderilebilir. Bu masaların tablaları altlı üstlü (arkalı önlü) değişik malzemeden yapılmış olabilirler: Sözgelimi yüzü kumaş ya da formika kaplıdır; öbür yüzü yalnızca doğal ahşap malzemedendir. İstenilen yüzleri çevrilerek kullanılabilirler.

Geleneksel masalar

Üst bölümleri (tabla) sabit, çeşitli modellerde masalar (çekmeceli “standart” masalar; çalışma masaları; vb.), “geleneksel masalar” diye nitelenirler.

Bu tür masaların kullanıldıkları odalarda geleneksel ya da geleneksele çok yakın bir döşeme biçimine gidilmesi gerektiği için, kullanılmaları katı kurallara bağlıdır. Gerçekten, bu tür çalışma masalarını çocukların okul öncesi dönemde kullanmaları güçtür.

Renkler ve malzemeler

Masa yapımında kullanılan malzemeler arasında en çok kullanılan, göze en hoş görünen kendine özgü renkleri ve yarattığı etkiyle “doğal” ahşaptır. Vernik çekilmiş doğal ahşap malzeme, aynı zamanda da son derece sağlamdır.

Genç Odası Çalışma Masası Modelleri Resimleri
Genç Odası Çalışma Masası Modelleri Resimleri
Vintage glam decor ideas for my dressing room , I do want a girlie Chelsea Simple Desk, White | EHW Room | Pinterestwall mounted kitchen table and cabinet. Chairs on wall. Table folds up . blogu:) : Hayallerdeki Çalışma Odasına Ulaşmanın Sırlarısmall mirror on desk/vanity | Vanities | PinterestGirly White Cupboard Desk With The Fuzzy Chair ForDesign pottery barn teen beadboard desk | Pottery Barn Teen | Pinterestlike the

Yorum Yaz