Formda Kalmak İçin Alışveriş Tüyoları

KARİDES

Düşük kalorili ve yağsız bir protein kaynağı olan bu deniz mahsulü, Sağlıklı bir besin olarak biliniyor.

Fakat Consumer Reports’ da yayımlanan bir çalışmaya göre, bazı kokteyl karidesler patojenik mikroplar barındırıyor. Amerika’da satılan hazır paketlenmiş karideslerin yüzde 16’sında vibriyon ve E. coli gibi hastalık yapıcı bakteriler bulunmuş.

Ürpertici! Karides yemek istiyorsan, yemeden önce mutlaka iyice temizlemeye dikkat et. Ayrıca yerel üreticilerden, güvenilir olduğunu bildiğin ürünleri satın al. Özellikle sıcakyaz aylarında, gıda zehirlenmesi riskinden uzak olmak için deniz ürünlerinin tazeliğinin çok önemli olduğunu da aklından çıkarma.

MARKET OYUNLARI

Her markete gittiğinde, anlık isteklerle gereksiz yiyecekler mi alıyorsun? Şimdi sağlıklı ve tertemiz bir market arabası hayal et. Bunun için sana yardım edebiliriz.

1. YOLUNDAN ŞAŞMA

Evden çıkarken yanına bir elma al! Cornell Foodand Brand Lab’agöre, alışverişe çıkmadan önce elma yiyenler, kurabiye yiyenlere göre yüzde 28 daha fazla meyve-sebze alışverişi yapıyor.

2. SAKİN OL

Alışveriş listene sadıkkalmakiçin dikkatli ol: Harvard Business School’da yapılan bir çalışmaya göre, insanlar çevre dostu ürünler aldıkları zaman, abur cuburlarla kendini ödüllendirmeye yöneliyor.

3. SON KEZ BAK

Şeker yeme dürtüsüne ; diren. Son yapılan bir araştırmaya göre, suçlulukduygusu alışverişin sonunda daha çokhissediliyor. Kasaya gitmeden önce son durağın manav reyonu olsun, böylecesonradan pişman olmazsın.

Formda Kalmak İçin Alışveriş Tüyoları Resimleri
Formda Kalmak İçin Alışveriş Tüyoları Resimleri
Ofiste formda kalmak için 10 egzersiz - Sayfa 1 Sabah - Fotohaber

Yorum Yaz