FLAMİNGO RESTAURANT&BAR

SEZONA YENÎLÎKLERLE DOLU ÎDDÎALI BÎR GİRİŞ YAPAN FLAMİNGO RESTAURANT&BAR, LEZZETLERİ, SUNUMLARI VE EĞLENCE KONSEPTİYLE AÇILDIĞI GÜNDEN BUYANA İSTANBUL GECE HAYATINA DAMGASINI VURUYOR. MEKÂNIN GENÇ ŞEFİ EMRE ŞEN İLE FLAMİNGOYU KONUŞTUK… gözde eyİbİlİr

Restoran işletmeciliği yapmaya nasıl karar verdiniz?

Ailemle birlikte Şile’deki Casa Lavanda’yı üç yıl kadar işlettikten sonra lezzetlerimizi İstanbul’a taşımaya karar verdik. Böylelikle Flamingo projesi gündeme geldi. Flamingo’nun mutfağından bahsedelim biraz da… Ne tür yemekler bulunuyor? Lezzet, mevsimsellik ve tazelik ön planda. Ürünlerin temel özellikleriyle fazla oynamadan kendi lezzetlerini ön plana çıkaracak pişirme teknikleri kullanıyoruz. Akdeniz’e özgü tariflerden İtalyan mutfağı ağırlıklı bir menü oluşturduk. Etlerimizi, özel dolaplarımızda kuru dinlendirme yöntemleriyle saklıyoruz. Pizzalarımız Napolili ustaların gelip burada inşa ettiği DOC Napoli pizza fırınımızda

pişiriliyor. Balıklarımız halden günlük olarak seçiliyor. Her yerde bulamayacağınız Bozcaada ıstakozu misafirlerimizin favorileri arasında. Makarnalarımızı İtalyan Semolina unundan üretiyoruz. Ekmeklerimizi de ekşi maya ve organik tam buğday unlarının karışımından yine kendimiz üretiyoruz.

Yemek için ne tavsiye edersiniz? Şefin tavsiyesini alalım…

İtalyan bir ailenin İstanbul’da Flamingo’ya özel olarak ürettiği burrata peyniri açıldığımızdan beri en favori tabağımız. Kendi fırınlarımızda kiraz talaşıyla tütsülediğimiz deniz ürünlerini denemeden olmaz. Tabii ki ev yapımı makarnalar ve josper kömür fırınında pişen, dinlenmiş kuru etlerimizi de unutmayalım.

İstanbul’daki diğer restoranlardan farkı nedir Fiamingo’nun? Hangi özellikleriyle ayrılıyor diğerlerinden?

Lezzetin en ön planda olması bana göre en büyük fark. Yemekleri komplike hâle getirmemeye çalışıyoruz. Tabiri caizse gerçek yemekler sunma iddiasındayız biz.

Flamingo hem restoran hem de bir bar. Bar olarak ne gibi farklılıkları var?

Flamingo damarlarında restorancılık kanı akan bir işletme. Bar bölümü, misafirlerimizin yemekten sonra hoş zaman geçirebilmeleri için bir alternatif. Gece yarısı müziğin sesi bir parça yükseliyor.

Mekânın dekorasyonu kime ait? Nasıl bir atmosfere sahip Flamingo?

Dekorasyon Autoban’a ait. New York esintileri taşıyan bir tarza sahip. Tasarım bolca ham demir, ahşap ve taş içeriyor. Tamamen açık mutfak ve restoranın merkezinde misafirlerin sosyalleşebileceği kocaman da bir barımız var.

Restoranın hedef kitlesi nedir?

Flamingo’da hedef kitlemiz iyi yemek yemeyi bir yaşam tarzı hâline getirmiş kozmopolit İstanbullular.

Restoranın ve ayrıca barın kişi kapasitesi nedir? Rezervasyon yaptırmak için kaç gün öncesinden aramak gerekiyor?

Restoranda 200 kişi, barda ise 150 kişi ağırlayabiliyoruz. Hafta sonu için bir hafta önceden rezervasyon yaptırmanızda fayda var. Hafta içi de bir, iki gün önceden…

Bir restoranın hem işletme tarafında hem de mutfağında yer almanın ne gibi riskleri ya da avantajları var?

Ben riskten çok avantaj olarak görüyorum. Mutfak işletmenin büyük bir bölümünü kapsıyor. Mutfaktaki detaylara hâkim olduğunuzda genel işletmeyle ilgili daha kuvvetli bir karar mekanizması oluşuyor.

Biraz da müzikten bahsedelim… Flamingo’da neler dinliyoruz bu kış? Flamingo Restaurant & Bar’ın yeni sezondaki en özel sürprizi yeni müzik direktörü, Power FM’in ünlü ismi DJ Funky C yani Cem Nadiran. DJ Funky C’nin seçtiği benzersiz müzikler ile bu yıl unutulmaz geceler yaşayacağız…

FLAMİNGO RESTAURANT&BAR Resimleri
FLAMİNGO RESTAURANT&BAR

FLAMİNGO RESTAURANT&BAR

FLAMİNGO RESTAURANT&BAR

FLAMİNGO RESTAURANT&BAR

Yorum Yaz