Çorap nasıl örülür?

Çorapların örülmesi

Boru sistemiyle beyaz yünle 30 ilmek atılır ve 12 sıra örülür. Düz jersey örgüyle 2 sıra pembe, 2 sıra beyaz değiştirilerek örülür.

5. pembe çizgiden sonra beyazla devam edilir, İlmekler şişlere dağıtılır ve her iki yandan her 2 sırada 2 kez 1 ilmek eksiltilir. 1Ö sıra düz örgüden sonra, topuk için yalnızca arkanın 12 ilmeği üstüne 10 sıra örülür. 12 ilmeğin ortasındaki 4 ilmeğin üstüne son ilmek ilk ilmekle birlikte örülerek yuvarlaklaştırılır ve her sıranın sonunda bu tekrar edilir. Bu yuvarlak örgüye, topuk bölümünün her yanı boyunca, çorabın bütün ilmeklerinin üstünde 6 ilmek yeniden alınarak devam edilir (30 ilmek). 20 sıra örülür, sonra ayakucu için, her iki sırada bir 5 kez, 5 eksiltme aynı sırada dağıtılır, iplik, kalan ilmeklere geçirilir ve çekilir; arkadan dikilir.

Bu güzel çocuk giysisini örmenin özel bir zorluğu yoktur. Üstelik, şimdiye kadar hiç çorap örmemişseniz, başlamanız için bulunmaz bir fırsattır. Çorabın daha sağlam olması için küçük bir öğüt: Yün iplik, topuğun üstünde aynı renk pamuk ipliğiyle “iki kat yapılır”.
Nasıl Çorap Örülür? – fiskos – Blogcu.com 3KModa

Çorap nasıl örülür? Photo Gallery
Çorap nasıl örülür? Photo Gallery
Çorap nasıl örülür?

Çok Renkli Gökkuşağı Örgü Çorap Yapılışı | Örgü Bahçem 3KModa

Çorap nasıl örülür?

Kırmızı Çorap Örelim resimli videolu anlatım Örgü Bayan Çorap … 3KModa

Çorap nasıl örülür?

Yorum Yaz