Contemporary İstanbul

CONTEMPORARY İSTANBUL’UN EN MİSAFİRLERİ KİM?

Contemporary İstanbul 10. yılı katılımcıları,

Artistik Danışmam Marc-Oliver Wabler ve Seçici Kurul üyeleri Freda Rozenbaum-Uziyel,

Kerimcan Güleryüz ve Nathalie Mamane Coben tarafından belirlendi. 1215 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek Contemporary İstanbul, 28 şehir ve 24 ülkeden toplam 97 galeriye ev sahipliği yapıyor.

Londra’dan Lazarides Galeri, Tehran’dan Assar Galeri ve Miami’den Art Lexing bu yıl fuara ilk defa katılacak olan galeriler arasında.

Blok Art Space’ten Courbet esintili sergi

Güney Afrikalı çağdaş sanatçı Nicky Broekhuysen’i ağırlayacak olan Blok art space, temasını da sanat tarihinin en önemli isimlerinden, Gustave Courbet’nin ‘Taş kıranlar” adlı eserinden alıyor Aynı isimli sergi 2 Ekim’de açılıyor.

Çınar Eslek soyutla sorguluyor

Çınar Eslek 10 Ekim’de PGart Galeri’de “Koyaanisqatsi” adlı kişisel sergisiyle izleyici karşısına çıkıyor. Serginin başlığı, Godfrey Reggio’nun yönetmenliğini yaptığı, Philip Glass’ın müziklerini bestelediği 1982 tarihli “Koyaanisqatsi” filminden geliyor.

Frieze için geri sayım başladı!

Her yıl düzenlenen ve dünyanın en prestijli fuan olarak bilinen Frieze bu yıl 14-17 Ekim tarihleri arasında gerçekleşiyor. 160 galeriyi ağırlayacak olan fuar yine Londra’da. Regents Park’ta. Biletleri hazırlayın!

İstanbul Modern’in denklemi

İstanbul Bienali’nden çarpıcı görüntüler ve sürprizler devam ediyor. New York’ta yaşayan İngiliz kavramsal sanatçı Liam Gillik, İstanbul Modern’in arka duvarına Bernoulli denklemini çizdi. Bienalin son haftalarını yaşadığımız şu günlerde, uyarıyoruz, Gillik’in bu işini kaçırmayın.

Contemporary İstanbul Resimleri
Contemporary İstanbul_2.jpgContemporary İstanbul_1.jpg

Yorum Yaz