Çocuk oturak kulanmaya nasıl alıştırılabilir?

En son incelemeler 1518 aylıktan küçük çocukların çiş ve kakalarını tutmaya yarayan büzücü kaslarını denetleyemediklerini göstermiştir. Bunun da çeşitli nedenleri vardır: Her şeyden önce beden gelişmeleri henüz tamamlanmamıştır. Üstelik konuşamadıkları için gereksinimlerini anlatamamaktadırlar.

Ama 11,5 yaşındaki çocuklara, anneleri kendilerini denetlemeyi öğretmeli ve bu konuda gösterilen tepkileri dikkatle gözlemendirler.

Bütün bu süreç içinde annenin tutumu çok önemlidir. Anne, çocuğun yalnızca anababasını taklit etmesini değil, kendini onlara kabul ettirmeye çalıştığını, ödüllendirilmeyi ya da anababasının hoşnut olmalarını beklediğini de hesaba katmalıdır. Kesinlikle kaçınılması gereken şey, zorla oturak kullandırmaya çalışmaktır. Anne, oturak kullanırsa kendisini sevindireceğini çocuğa anlatmayı deneyebilir. Her şeye karşın oturak kullanmaktan kaçınıyorsa, bunun önemli bir sorun olmadığı da unutulmamalıdır. Çocuk nasıl olsa yaşça daha büyük kardeşlerini taklit etmek isteyecek, kardeşi yoksa da nasıl olsa bir süre sonra altının kirlenmesiyle doğal bir huzursuzluk duymaya başlayacaktır.
Çocuğumuzu Tuvalete Alıştırmak Nasıl Olmalı? | Evimizin Doktoru 3KModa

Çocuk oturak kulanmaya nasıl alıştırılabilir? Resimleri
Çocuk oturak kulanmaya nasıl alıştırılabilir? Resimleri
Çocuk oturak kulanmaya nasıl alıştırılabilir?

KAYISI KIVAMI 3KModa

Çocuk oturak kulanmaya nasıl alıştırılabilir?

Maybe You Like Them Too

Yorum Yaz