Cilt Bakımında Kiraz Özü Mucizesi

Yaz meyvelerinden olan kiraz özellikle herkes tarafında çokça tüketilen meyvelerimizdendir. Özellikle vücüdumuza sağladığı faydaların yanısıra cildimiz için de mucize bir meyvedir. Kirazın sapı da çekirdeğide cilt için çok fayda verir. Gözenekleri sıkılaştırıcı özelliğ ve kan akışını hızlandırması ile sivilcelerimizi engeller. Kirazın lif kısımları cildimiz gerginleştirirken cilt sarkmalarına birebir gelmektedir. Mikrop öldürücü özelliği cildimizdeki gözeneklerdeki mikroplardan arınmasını sağlamaktadır.

Cilt Bakımında Kiraz Özü Mucizesi Photo Gallery
Kirazın kan yapıcı özelliğinden dolayı solgun olan yüzümüze de kanımızı artırarak daha anlı bir görünüm verebilir. Cildimiz için çok önemli bir yeri olan yaz meyvemiz kiraz mikrop öldürücü etkisi ile gözeneklerdeki mikropları da anın da yok etme özelliğine sahiptir. Eğer kirazdan cildimiz için bir maske yapmak istersek işte size bir tarif verelim; İlkönce kirazlarımızı bir güzel yıkayalım,sonra kirazın suyunu çıkarıp, üzerine bal ve toz şeker ilave ederek,yoğurdu ilave edelim. Bura da toz şekerin görevi peeling,bal ise cildimizin nemlenmesini sağlayacaktır.

Malzemeleri aşağıda tekrardan yazdık
.Bal
.Kiraz
.Yoğurt
.Toz şeker
Ayrıca kirazın sap kısımlarını kaynatarak çay gibi demlenip yapıldığında cildimize ve saçlarımıza çok güzel bakım yapar. Kiraz maskesinin cildimize yaralarının başında gelen hususlar şöyle olmaktadır. Antioksidan deposudur, yaşlılık lekeleri için birebirdir. A;C;K;E vitaminleri ve potasyum, magnezyum ve demir açısında çok zengin cildimizi içeriden besleyerek cilt sorunlarımızı giderir.

Yorum Yaz