Silicon Valley Dizisi Oyuncuları

“Brogrammer”ın yükselişi

Bugün HBO’da Entourage’ın yerini alan Silicon Valley (dört programcı oğlanın Silikon Vadisi maceraları) tam da servet pornosuna dönüşen filmin anti tezi gibi.

Hiçbir şey yapmadan zengin olan vasıfsız erkeklerin yerine, kıçını yırtarak para kazanmaya çalışan “brogrammer”ları koyuyor. Silikon Vadisi’ndeki şişkin milyarderleri de hiç çekinmeden yerin dibine sokuyor. Bromance ararsanız tatminkar miktarda, hâlâ yerli yerinde. Ama mesela Entourage’ın yaptığı gibi Hollywood’u fetişize etmektense, Silikon Vadisi’ni eleştirmeyi tercih ediyor.

Her şey tatlıya bağlanmıyor, işler balla yürümüyor. Bir de tabii bu dünyada Victoria’s Secret modelleri teklif etmiyor. Silicon Valley, karakterlerini Obama’nın başkan olduğu, Adam Sandler filmlerinin tutmadığı, Seth Rogen’ın “bro” kalesinde yalnız kaldığı bir dünyada konumluyor. Oysa bu ay vizyona giren Entourage, hâlâ hiçbir şey yapmadan para kazanmanın cool bir şey olduğunu iddia ederek zamanı kaçırıyor. Öte yandan, Hollywood yıldızlarının hayatını da öyle iştahla merak etmiyoruz artık. Angelina Jolie-Brad Pitt’i altın çağın sonunda bıraktık. Artık tüm starlar küçük.

Kırmızı halıdakilerin yüzde 70’inin hangi filmde oynadığını hatırlamıyoruz. Twitter’da atışmalarını, Instagram’da köpekleriyle uyumalarını, TMZ’de parti çıkışı sarhoş hallerini, polis tutanaklarını, çıplak selfie’lerine kadar her şeylerini gördük. Yani Vince’in Blurred Lines’ın klibinde oynayan kızı yatağa atma çabasında yeni hiçbir şey yok. Artık Turtle bile tombik yancılıktan tekila imparatorluğuna terfi olduğuna göre, devrin değiştiğini kabul etmek gerek. Bro, yerini uyuz küçük kardeşi hipster’a bıraktı. Vinnie’nin özel jetinden inip bir Prius’a binme vakti geldi belki de.

Silicon Valley Dizisi Oyuncuları Photo Gallery
Silicon Valley Dizisi Oyuncuları Photo Gallery
... Aday Tahminleri: En İyi Erkek Oyuncu (Komedi – TV) – izleryazar... Yılının En İyi Yabancı Dizileri - İzlenecek En Güzel DizilerSilicon Valley izle | Dizisyen

Yorum Yaz