BENEDİCT CUMBERBATCH RESİMLERİ

BENEDİCT CUMBERBATCH

AİLE: 19 Temmuz 1976’da Hammersmith, Londra’da dünyaya geldi. Benedict Cumberbatch’in oyunculuğunun genlerinde olduğu bir gerçek. Annesi Wanda Ventham ve babası Timothy Carlton İngiltere’nin köklü oyuncularından. Ayrıca Cumberbatch’in büyük büyük dedesi Kraliçe Victoria’nın Türkiye ve Lübnan’daki danışman generali olarakgörevyapmış.

EĞİTİM: Harrow School’da başladığı maceranın ilk adımı, okul bünyesinde bulunan ve sahne sanatlarına ağırlıkveren The Rattigan Kulüp’e katılmak olmuş. Harrow’un ardından bir yıl eğitime ara veren Benedict, Hindistan Darjeeling’te bulunan bir manastırda bir süre gönüllü İngilizce öğretmenliği yapmış. Sahne eğitimine Manchester Üniversitesi’nde devam ederken Londra Müzikve Sahne Sanatları Okulu’nda oyuncu olarak eğitimini noktalamış. Oldukça ilham verici bir kariyer hazırlığı!

HOLLYWOOD: Amerika onu keşfetmekte fazla gecikmedi! Boleyn Kızı, Savaş Atı gibi filmler Benedict için ısınma turuyken; Hobbit: Beklenmedik Yolculuk, Bilinmeze Doğru: Star Trek, 12 Yıllık Esaret ve Aile Sırları filmleri yavaş yavaş büyük sulara girdiğinin işaretiydi. WikiLeaks’in kurucusu Julian Assange’ı canlandırdığı Wikileaks: Beşinci Kuvvet filmindeki performansı çok beğenilse de fazla ilgi görmedi. Hobbit’in son filminde de izleyeceğimiz Benedict, yeni filmi Yapay Oyun ile acaba Oscar’a mı koşuyor?

KARİYER: Oyunculuk kariyerine tiyatro sahnesi ve filmlerde aldığı küçük rollerle başlayan Benedict, kısa sürede İngiliz sinema ve televizyonunun fitili ateşlenmiş bombası haline geldi. Büyük çıkışını, hepimiz tarafından tanınmasını sağlayan BBC yapımı Sherlock Holmes ile yaptı. Çizdiği takıntılı karakterle o kadar beğenildi ki, kendi çapında ciddi bir hayran kitlesine sahip oldu. iki sezon için daha anlaşma yapan Benedict, Sherlock’tan pek vazgeçecekmiş gibi görünmüyor doğrusu.

AŞK: En uzun süre beraber olduğu kişi, üniversite yıllarında tanıştığı ve 12 yılını adadığı oyuncu Olivia Poulet.’de Olivia ile yollarını ayıran Benedict, akabinde bir yıl sanatçı Anna James ile beraber oldu. Ancak hepimizi derinden etkileyen haber geçtiğimiz aylarda geldi. Şimdiyse Benedict opera yönetmeni olan sevgilisi Sophie Hunter’la nişanlandı.

Üstelik çiftin anne-baba olmaya hazırladığını da söyleyelim. Babalığın Benedict’e yakışacağından şüphemiz yok!

GELECEK: Benedict’in oyunculuğunu az çok süzgeçten geçirme fırsatına sahip olanlardansanız, olacakların farkındasınızdır! Bu yıl, ikinci Dünya Savaşı’nda Enigma kodlarını çözen bir matematikçiyi canlandırdığı Yapay Oyun filmiyle En iyi Erkek Oyuncu dalında Oscar’a koşacak gibi. Diğer projeleri ise Johnny Depp ile başrolü paylaşacağı Black Mass, bildiğimiz Disney masalı Ormanın Kitabı ve Doctor Strange…

BENEDİCT CUMBERBATCH

SON ZAMANLARDAKİ BAŞARISI VE BÜNYEMİZDE OLUŞAN ÎNGÎLÎZ HASSASİYETİNDEN ÖTÜRÜ YAKIN PLANA ALDIĞIMIZ BENEDİCT CUMBERBATCH 1 NE KADAR İYİ TANIYORSUNUZ? YETENEKLİ OYUNCUYU BİLİNENLERİ VE BİLİNMEYENLERİYLE KEŞFEDİYORUZ.

BENEDİCT CUMBERBATCH RESİMLERİ Resimleri
BENEDİCT CUMBERBATCH RESİMLERİ

BENEDİCT CUMBERBATCH RESİMLERİ

BENEDİCT CUMBERBATCH RESİMLERİ

BENEDİCT CUMBERBATCH RESİMLERİ

BENEDİCT CUMBERBATCH RESİMLERİ

BENEDİCT CUMBERBATCH RESİMLERİ

BENEDİCT CUMBERBATCH RESİMLERİ

BENEDİCT CUMBERBATCH RESİMLERİ

Yorum Yaz