Backyard

ŞEHRİN YENİ SAYFİYE BARI

İstanbul’luların arka bahçeleriymişçesine sahiplendiği Backyard’ın yeni açık hava barı Backbar ile tanışın. İş çıkışı programlarınız için mekan arayışlarınızda anahtar kelimeleriniz kokteyl, müzik, manzara ve yeşilse, günü tatil havası soluyabileceğiniz Backbar’da bitirebilirsiniz. (0212) 28715 00 Otlukbeli Cad. Bebeköy Sok. No:4, Etiler. www. ha ckya rdista n bul. co m

Galerist’in yeni sergi ve proje mekanı Studio, ilk sergisinde İzmirli bağımsız sanatçı kolektifi Input/ Output’un kurucularından Gizem Akkoyunoğlu ve Orhan Yıldız’ı ağırlıyor. Saliha Yavuz küratörlüğünde gerçekleşen Gölgenin Hikayesi başlıklı sergi göz önünde olmayanın hikayesini sunuyor. 25 Temmuz’a kadar görülebilir.

(0212) 249 89 83 Müellif Sok. No:7, Beyoğlu. www.galerist.com.tr

KOLEKSİYONLAR MİSAFİRLİKTE

Sanat koleksiyonerliğine dair neler biliyorsunuz? Kaşif, araştırmacı bir ruh ve doyumsuz bir heyecan gerektirse de koleksiyonerliğin aynı zamanda bir bilinç ve sorumluluk yükü de var. SALT Beyoğlu’nda geçtiğimiz ay başında açılan serginin başlığı durumu harika özetliyor: “Her tercih diğer ihtimaller için bir dışlamadır.”Sergi Türkiye’den üç çiftin Bilge-Haro Cümbüşyan, Ayşe-Saruhan Doğan ve Tüten-Agah Uğur’un özgün koleksiyonlarından bir seçkiye ev sahipliği yapıyor. Ve genellikle bir koleksiyonerin almayı düşünmeyeceği türden video, ses, kitap, film ve slayt enstalasyonları ve eleştirel, politik ve rahatsız edici özelliğe sahip gibi cesur ve güçlü işleri kapsıyor. Yerel ve uluslararası işlerle son on yıldaki sanat pratiklerinin bir güncesini çıkartıyor olmasıyla da oldukça değerli bir sergi projesi. Fırsatını bulmuşken keşfetme fırsatını kaçırmayın. 2 Ağustos’a kadar açık.

(0212) 377 42 00 İstiklal Cad. No: 136, Beyoğlu, saltonline.org

Backyard Photo Gallery
Backyard Photo Gallery
Backyard

Backyard

Backyard

Yorum Yaz