Ayın Ünlüsü: Cindy Sherman

Pembe pamuklu ceket, LOUIS VUITTON.

Altı büyük sanatçı, Louis Vuitton’un Monogram desenini tekrar yorumlarlarken, bu sayfalara konuk ettiğimiz Cindy Sherman ki o asla hiçbir şeyi başkaları gibi yapmaz- daha sıra dışı bir eser ortaya koymak için yaratıcı odağını efsanevi Louis Vuitton valizine çevirdi, -sylvia jorif

Bir seansta Avustralyalı top model Julia Nobis, modern sanatın en büyük isimlerinden biri Cindy Sherman’dan ilhamla onun en önemli eserlerinden biri olan “Palyaço”ya dönüştü.

“Başta bir makyaj çantası hayal etmiştim. Ama sonra Louis Vuitton ekibi bana çok hoşuma giden dönüşebilen bir valiz fikriyle geldi. Hep birlikte bunun nasıl tasarlanacağı üzerine kafa yorduk. Böylece hayalimdeki çanta, bu valizin içine yerleştirilebilen hareketli bir parça haline geldi. Bu tasarımda, benim boyumun ölçüsü dahi dikkate alındı. Küçük tabureye oturdum ve makyaj çantasının açılabilen aynasında kendimle göz göze geldim” diyor Cindy Sherman.

Ünlü sanatçı bu valizin daha önce kullanılmış hissi vermesini ve sanki tüm dünyayı gezmizçesine seyahat çıkartmalarıyla kaplı olmasını istiyordu. Ama çıkartma olarak otel etiketleri yerine kendisinin bazı işlerini çok iyi temsil eden birkaç imaj seçti.

Bu seçimlerle valiz bir karnaval.BBC – Photography – Genius of Photography – Gallery – Cindy Sherman 3KModa

Ayın Ünlüsü: Cindy Sherman Photo Gallery
Ayın Ünlüsü: Cindy Sherman

Happy 62nd Birthday Cindy Sherman | Waldina 3KModa

Ayın Ünlüsü: Cindy Sherman

View on Canadian ArtCindy Sherman, Lady Gaga and the Process of … 3KModa

Ayın Ünlüsü: Cindy Sherman

Cindy sherman essay | igorcapibaribe.com 3KModa

Ayın Ünlüsü: Cindy Sherman

Cindy Sherman – Ordovas 3KModa

Ayın Ünlüsü: Cindy Sherman

Yorum Yaz