Aknilox Jel Nasıl Kullanılır?

Aknilox jel tropikal akne ilacı grubuna giren 30 gramlık tüpler de eczanede satılan antibiyotikli bir ilaç türüdür. Aknilox jelin iki türü bulunmaktadır. Aknilox 2 ve Aknilox 4 olmak üzere alüminyom tüpler de beyaz pembe kutulardadır. Bu ilacın ruhsat sahibi Asos ilaç sanayi a.ş ve ilaç üretimi İsviçre de yapılmaktadır. Çok fayda sağladığı için fazlaca satılmaktadır. Aknilox jelin fayda alanları aşağıdakilerdir.

Aknilox Jel Nasıl Kullanılır? Resimleri
.Sivilceleri kurutularak cildi sağlıklı yapıya kavuşturur
.Cildin yağ oranını dengeler.
.Ciltte sivilceye sebep olan yapıları ortadan kaldırır.
.Bakterileri öldürür ve sivilce oluşma ihtimali giderir.
.Omuz, boyun gibi bölgelerde kullanılır.
.Kıl kökü ve çevresinde oluşan iltihaplı sivilceleri tedavi eder.
.Siyah nokta sorununu ortadan kaldırır.
.Geniş gözenekleri daraltır.
.Cilt yüzeyini sağlıklı rengine kavuşturur.
Aknilox jeli düzenli kullanmak gerekmektedir. Düzenli kullanım yapmazsanız istediğiniz sonuca ulaşamazsınız. İlkönce doktorunuz size nasıl önerdiyse aynı şekilde uygulamalısınız. Daha sonra sivilceli bölge iyice temizlenmeli ve kurulanmalıdır. Sonra jelden bir miktar elinize alarak parmak uçlarınızla cildinize yedirmelisiniz.

Sonra ellerinizi çok iyi yıkamalısınız. Günde sabah ve akşam olmak üzere iki kere uygulama yapmalısınız. İki ay bu tedaviye devam etmelisiniz. Eğer -%4’lük formunu kullandıysanız ve fayda gördü iseniz bu durumu korumak için devamında %2’lik forma geçiş yapılabilirsiniz.

Yorum Yaz