Academia Elbise Modelleri

ACADEMIA

Sezona dair olmaktansa bir insanın gardırobunda ömür boyu yer almayı hedefliyor Academia. Markanın baş tasarımcısı Aslı Abbasoğlu, trendleri ve rahat giyimi tüketici için kişiselleştirdiklerini anlatıyor.

Academia vitrini bu kış sokaklara, punk akımına, dövmelere, piercing’lere emanet. Bu temaların odak olmasının sebebi ise markanın ana felsefesi “kişiselleştirmeyi” temsil etmesi. Dünya trendlerinden filtrelenen koleksiyon, Aslı Abbasoğlu ve ekibinin görsel, işitsel, duyusal bütün ilhamlarının vücut bulmuş hali. İlham aldıkları her türlü materyale büyük saygısı var Aslı Abbasoğlu ve ekibinin.

Kendi işi etkilenmediği sürece herkese özgür alan veren Aslı Abbasoğlu, hayatına sadık olduğunu söylüyor. Ve dünyada olup bitenden her zaman beslenmek istiyor.

Academia yeni sezonunda activewear etkilerini hissediyoruz ama gömleklerde de volanlar, çan kollar, alışmadığımız yerde büzgüler var. Yeni sezonda tarzımızı bu şekilde mi kişiselleştiriyoruz?

Evet hem active wear hem de çok feminen bir durum var. Bunun sebebi Academia’da biz kendimiz ne alırız, ne giymek isterizden yola çıkıyoruz. Ben mesela kayak montumu kadife pantolonlarımın ve dantel buluzlarım üstüne giyiyorum. Çünkü artık baştan aşağıya tip top giyinmek diye bir şey yok. Aynı şekilde baştan aşağı sportif giyinmek de yok. Karıştırmak istiyoruz. Kadınsı tarafımızda baskın, active wear yorumlu parçalar da. Gardırobuna alıp koymak istiyorsun. Biz de koleksiyonu bu gardırop gibi hazırlıyoruz. Yıllardır duyduğumuz, hatta sıkıcılaşmış tezatları bir arada kullanma olayı da değil bu. Günümüzün giyim tarzı. Aslında bir kadının kendini giydirerek stilini ve aklını göstermesi olarak yorumlayabiliyoruz.

Academia Elbise Modelleri Resimleri
Academia Elbise Modelleri_0.jpgAcademia Elbise Modelleri_6.jpgAcademia Elbise Modelleri_3.jpgAcademia Elbise Modelleri_7.jpgAcademia Elbise Modelleri_2.jpgAcademia Elbise Modelleri_18.jpgAcademia Elbise Modelleri_10.jpgAcademia Elbise Modelleri_14.jpg

Yorum Yaz