2018 Bayan Saat Modelleri

TASARIMLAR

Her yıl Cenevre’de gerçekleştirilen dünyanın saat ve mücevher konusunda en büyüğü Richemont grubu markalarının ve bazı bağımsız üreticilerin katıldığı, her detayın incelikle düzenlendiği bu beş günlük etkinliğe fuar demek en kibar deyişle ayıp olur; biz en iyisi görkemli bir etkinlik diyelim.

Saat dünyası son yıllarda dünyaya kıyasla yavaş ama sektörün durumuna göre hızlı değişim gösteriyor. Özellikle global köy haline gelen dünyada ekonomiler artık bölgesel değil, küresel manada çökerken, geçmişleri yüzyılı aşan birçok üreticinin kendi gerçeklerine göre çok ulaşılabilir fiyat kategorilerinde saat çıkarması önemli bir gelişme olarak kayıtlara geçmeli. Öte yandan gerek Uzak Doğu’nun “petite” insanlarının etkisi, gerekse maliyeti düşürme endişesiyle saatler uzun zamandan beri ilk defa küçülüyor. Bir zamanlar ancak King Kong’un takabileceğine inandığım saatlerin yerini çok daha zarif boylar almaya başlamış durumda.

2018 Bayan Saat Modelleri Resim Galerisi

Sonraki 2018 Bayan Saat Modelleri Resmi İçin Resmin Üzerine Tıklayın.


İŞ BİRLİKLERİ

Efsanevi saat markalarının deri kayışlarına hareket katmak ve isimlerini daha geniş kitlelere duyurmak amacıyla ayakkabı tasarımcılarıyla iş birliğine girmiş olması Fuarın en beklenmedik sürpriziydi. Jaeger-LeCoultre’un Reverso modelinin 85’inci yılı anısına Christian Louboutin’le yaptığı iş birliği öğle yemeklerinde sık konuşulan konular arasındaydı. Ote yandan kadın saatlerine son iki yıldır Velvet modeliyle çok hızlı giriş yapan Roger Dubuis, 130 yıllık Parizyen ayakkabı markası Massaro’nun kapısını çalmış ve sonuç havalı doreyle süslenmiş yeni bir model olmuştu.

“Uçaklar ve uçmak çocukluk yıllarımızdan beri çoğumuzun paylaştığı ortak tutku. IWC Pilot saatleriyle bunu insanların bileklerine taşıyoruz” dedi.

SAATÇİLİK DÜNYASI HEP BİR ADIM ÖNDE

Devamlı saat camlarını kıran Polo oyuncularının derdine derman Jaeger-LeCoultre’un kolayca dönebilen iki kadrana sahip efsanevi saati Reverso’nun 85’inci yaşını kutladığı Fuar’da en göze çarpan modellerden biriyse Vacheron Constantin’in sadece bir adet üretilen ve 57 adet komplikasyonuyla gelmiş geçmiş en komplike saat olma özelliğini elinde bulunduran 57260 modeliydi. Panerai’yse SIHH kapsamında en çok model tanıtan markalardan biri oldu. İsviçre’nin domine ettiği saat dünyasında bir İtalyan olarak büyük başarı gösteren Panerai’nin iki yeni Luminor 8 Days modeli markaya yeni tutkunlar kazandırdı.

“Üç saat erken olması, bir dakika geç olmasından iyidir” diyen William Shakespeare’in sözlerini kutsal kitap olarak belirleyen saatçilik dünyası yine hepimizin önünde gidip hayal edilmesi bile imkansız saatleri yaratırken, bize düşen, yaptıklarını yine hayranlıkla ve saygıyla takip etmek oluyor.

İNCECİK SAATLER

Özellikle mücevher saatler hızla küçülüyor; annelerimizin değil, büyükannelerimizin devrindeki saatlere geri dönüyoruz, tıpkı Vacheron Constantin’in bu modelinde olduğu gibi…

Yorum Yaz