Togo erkek ayakkabı modelleri

Bölümü’nde eğitim aldı. Temel sanat eğitimi ve heykel, resim, grafik disiplinlerinde de öğrenim gördü. Ahmet Baytar, “Ancak beni en çok etkileyen ders Tasarım Tarihi’ydi” diyor. Ayakkabı tasarım yarışmalarında çeşitli ödüller kazanan Baytar,’da 3K Style Yılın Genç Tasarımcısı adayı olmuştu. Bu sayfalardaki tüm ayakkabılar onun imzasını taşıyor.

O bir ayakkabı tutkunu. Bu sektörle ilgili büyük hayalleri, harika projeleri var. Türkiye Ayakkabı ve Aksesuar Tasarımcıları Birliği kurucusu ve başkanı Ahmet Baytar yaptıklarıyla Togo erkek ayakkabı modellerinin geleceğini tasarlıyor!

Ahmet Baytar, Mimar Sinan Üniversitesi, Tekstil ve Moda Tasarım Bölümü’nde ve İstanbul Moda Akademisi’nde ayakkabı ve aksesuvar tasarım eğitimi veriyor. Kendi markası var. Bunlarla birlikte, yıllarca hayalini kurduğu ve peşinden çok daha büyük projelere de kapı olabilecek, Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği çatısı altında, 25 tasarımcıyı bir araya getiren Türkiye Ayakkabı ve Aksesuar Tasarımcıları Birliği’ni kurdu.

3K: Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Birliği hangi amaçla kuruldu?

AHMET BAYTAR: Üç yıldır Ayakkabı Sanayicileri Derneği ve ihracatçılar Birliği’yle görüşmelerde bulunup çeşitli uluslararası projelere imza attım. Ancak verilen destek hep sınırlıydı. Türkiye’de de gerçek anlamda bir ayakkabı ve aksesuvar tasarımcısı olmaması sürekli kafamı meşgul etmekteydi. Sık sık, Türkiye’den niçin bir Roger Vivier veya bir Manolo Blahnik çıkmasın ki diye düşünüp durdum. Ama şunun da farkındaydım: Rönesans yaşamamış bir ülkenin tasarımcılarından ne ölçüde kreatif işler çıkabilirdi ki… Derken, piyasaya küskün, hayalet tasarımcı arkadaşlarımı, piyasayla barıştırmaya karar verdim. Kreatif anlamda doygun bir stil yaratabilmek için tasarımcıların daha Togo erkek ayakkabı modelleri tasarlaması gerek.

Togo erkek ayakkabı modelleri Resimleri
Togo erkek ayakkabı modelleri

Togo erkek ayakkabı modelleri

Togo erkek ayakkabı modelleri

Togo erkek ayakkabı modelleri

Yorum Yaz