Astroloji 2016

Yıldız anlamına gelen “astro” ve bilgi anlamına gelen “logos” sözcüklerinden türemiştir; gök cisimleri ve olaylarının insan karakteri, yaşamı ve kaderi üzerine etkilerini konu alır. Astrolojiyi, geçmişi yazılı tarihin çok öncesine dayanan bir kültür birikimi ve gök dili olarak tanımlayabiliriz. İklimlerin, doğduğumuz, içinde yaşadığımız coğrafya ve toplumun üzerimizdeki etkisi, taşıdığımız genler kadar tartışılmazdır. Astroloji bu etkileri bir adım daha ileri götürerek, güneş sistemi ve gezegenlerin doğamız ve talihimize yansımaları hakkında bilgi verir. Belli bir yere ve ana göre gezegenlerin nitelikleri, burçlar kuşağı Zodyak’taki konumu ve birbirleriyle etkileşimini temel alarak, kişinin karakteri, potansiyeli ve kısmeti hakkında kapsamlı çalışma yapmak mümkündür.

Gözümüzü dünyaya açtığımız andan itibaren önemli dürtülerimizdendir merak, kendimizi ve çevremizi tanımak, anlamak. Bu nedenle karanlığın hakim olduğu ilk çağlardan bu yana insanlık yeryüzünde karşılaştığı pek çok sorunun cevabı için gökyüzüne bakmayı sürdürüyor. Karanlığı aydınlatan yıldızlar umut ışıklarımızı yakıyor. Astroloji, sorularımıza kapsamlı yanıtlar getiren eşsiz sonsuz kapılar açıyor, kendimizi ve kaderimizi anlamamızı; daha da önemlisi, kabul edebilmemizi sağlıyor. Gökyüzünü ve bize sunduğu bilgeliği kavradıkça dünyevi hayatımızın bunaltıcı kasvetinden uzaklaşabilir, kendimizi, başkalarını ve olayları farklı bakışla değerlendirebilir, kendi içimizle ve dünyayla barışık yaşayabiliriz. Bu da daha fazla mutluluk değil midir?

Astroloji, bu anlamda mutluluğun kapılarını açan eşsiz bir hazine; geçmişle birlikte varlığımızı daha iyi tanımamızı sağlarken geleceği yönlendirmemize de imkan veriyor.

2016 yılına yönelik astroloji öngörüleri kapsamında 3K MODA Ocak ayında her burç için iş, kariyer ve sağlık konularında ipuçları sundum. Aşk ve ilişkilerle ilgili 2016 tahminlerime Şubat ayında devam edeceğim. Takipte kalın derim.

Mutlu yıllar!

Astroloji 2016 Resimleri
Astroloji 2016

Yorum Yaz