İlişkiyi Tazelemenin Yolları Nelerdir?

İlişki tazelemek göründüğü kadar zor bir kavram değildir. İlişkinizin üzerinden ne kadar zaman geçmişse ilişkinizin o kadar tazelenme yoluna ihtiyacı vardır. Peki ilişki tazelemenin yolları nelerdir? Bir ilişkiyi taze tutmak istiyorsanız sevgilinize eskimiş, her gün konuştuğunuz, her gün gördüğünüz ve her şeyini bildiğiniz bir insanmış gibi davranmaktan vazgeçin.

Birbirinizi yıllardır, aylardı da tanıyor olsanız, bilmediğiniz bir şeyler muhakkak vardır. Yaşadığınız anlar size her zaman yaşanıla şeylermiş gibi gelse de bir dokunuş asla ikici bir dokunuşun aynısı değildir. İlişkinizi taze tutmanın yolları aslında sizin gündelik yaşantınızdaki her hareketiniz ile mümkün, sevgiliniz, eşiniz sizi aradığında ona bugün karşılaştığınız şeyleri anlatabilirsiniz, kendi durumunuzda ekstra bir olay görmüyorsanız onula konuşma yoluna gidin, onda muhakkak anlatılacak bir şeyler vardır. Beklediğiniz bir olayın gerçekleşmesi üzerine kutlama yapmayı beklemek yerine ona vakit ayırmak için kutlamalar yapın, ona her an özel olduğunu hissettirin bu durum da siz de ne kadar özel bir yere sahip olduğunuz görme fırsatı bulacaksınız.

İlişkinizi tazeleme yollarını kendiniz üretin, ona sevdiği yemekleri yapmak yerine bu defa daha farklı bir yol deneyin, hiç yapmadığınız şeylerin de var olduğunu, aslında yapılacak yeni şeyler için bile ömrünüzün yetemeyeceğini anlamınız ilişkinizin kıymetini her ikinize de gösterecek ve ilişkinizi canlı tutmak sizin için ekstra bir uğraş olmaktan çıkacak.

Young couple about to kiss

Yorum Yaz