İlişkinize heyecan katmanın 5 yolu

Çok büyük bir coşkuyla hiç bitmeyecek bir aşka başlayan ilişkiler zaman içinde yıpranır tekdüzeliğe döner. Çılgın gibi sevdiğiniz sevdicekler zamanla sıkıcı partnerlere dönüşür. İlişkiniz eski enerjisini ve hararetini bir anda kaybeder. Tekdüzelikle artık ilişkiniz sizi sıkan bir rutin haline dönüşebilir. Hal böyle iken ilişkinize heyecan katmanın 5 yolunu anlatmanın tam zamanı demektir. İlişkinizi kendi haline bırakıp bitişe gitmesine izin vermemelisiniz. İlk günlerde yaşadığınız heyecanlı günlere her zaman dönmek mümkündür. Önce ilişkinizde neyin eksildiğini bilmeniz gerekir.

İlişkinize heyecan katmanın 5 yolu sayılırsa; öncelik ilişkide rutine dönenleri iyi tespit etmektedir. İlişkide nelerin göreve ve alışkanlığa dönüştüğünü iyi bilmek gerekir. Her şeyin rutine döndüğü bir ilişki de taraflar mutsuz olur. Bu rutinden çıkmak için ilişkinizi tekrar sürprizlere açmanız gerekir. Onu tekrar şaşırtmaya ve sürprizler yapmaya başlamalısınız. Yine bu rutinden çıkıp ilişkinize macera katmanız da gerekecektir. Yeni ortak ilgi alanları keşfedin, beraber yapabileceğiniz yeni aktiviteler belirleyin.

İlişkinizi yeniden canlandırmak için ufak oyunlar icat edin, onu şaşırtın. Sizi çözdüğünü düşünen partnerinize öyle sürprizler yapın ki çözülmüş kişi olmadığınızı düşünsün, sizi yeniden keşfetme heyecanına kapılsın. İlişkilerin omurgası her zaman cinsel hayattır, cinsel hayatınızı da sıradan bir paylaşım olmaktan çıkarın.  Sürprizlere gecelerinizi de açın. İlişkinize heyecan katmanın 5 yolu elbette daha da çoğaltılabilir ama temel prensip ilişkinizi rutinden kurtarmak ve ilk günkü heyecanları tekrar geri getirmektir.

iliskiye-heyecan-katmanin-yollari-5

Yorum Yaz