Erkekleri Etki Altına Almak

Boyun Eğiyormuş Gibi Görünmek

Kitaplar olsun, dergilerde çıkan yazılar olsun, eski ve bildik bir mesajı tekrarlar durur kadınlara: Elinizden geleni ardınıza koymayın. Son derece keskin fikirleri olan iki genç hanım, The Rules (Kurallar) isimli bir yazarak bütün listeleri altüst etmişlerdi ki erkek iradesine boyun eğmenin el ıdır bu eser… Bir başka deyişle bu , erkeklerin isteyeceği gibi biri olmak için kadının uyması gereken kuralları anlatan bir derlemeydi. Eminim yazarları, ın hiç de erkeğe rıza göstermeyle ilgili olmadığını, ilişkinin denetimini elde tutmakla ilgili olduğunu öne sürecektir. îyi de önünüze koyduğunuz nihai hedef, bir erkeği nikâh masasına oturtmaksa, ilişkiyi denetiminize alırken onun isteklerini kabullenmiş olmuyor musunuz?

Elbette ilişkinin başlarında her iki taraf da en iyi haliyle çıkmaya çalışır öbürünün karşısına, ama ilişki ilerledikçe zırhlarını çıkarıp kendileri olmak durumundadırlar. Erkekler doğal olarak yapar bunu, hatta bununla böbürlenirler: “Ben neysem oyum, yavrum.” Peki kadınlar niye maske takıyor? İnsan kötü bir gün geçiriyorsa, kötü bir gün geçiriyordur cinsiyeti ne olursa olsun…

Benim öğüdüm şöyle: Oyun oynamayı bırakın. Kendiniz olun. Dürüst davranın; sizinle ilgilenmiyorsa, sizin adamınız değil demektir. Önce kendi standartlarınızı belirleyip sağlam karakterli, mizahtan anlayan, sorumluluk sahibi, duyarlı, zeki, şefkatli ve özenli sonra da bu nitelikleri taşıyan ve size saygı gösteren adamlara bakın.

Hanımlar, doğru eş seçimi, bundan böyle hayatınızın her gününü, her günün her anını etkileyecek bir seçimdir. Hayal kırıklığını bir golf ya da tenis maçıyla üzerlerinden atamaz kadınlar. O halde seçimi siz yapın, kendi standartlarınıza göre.

Yorum Yaz