Aşkta Mutluluğu Yakalamanın Gizli Yolları

İnsan, önce kendi ile barışık olmalı, kusurlarını kapatmasını, hatalardan ders almasını, hayatı doya, doya yaşamasını ve mutlu olmasını bilmeli. Mutlu olmayan biri karşısındakini nasıl mutlu etsin ki…Hayatın güzelliklerinden en büyüğü olan aşkı, acısıyla tatlısıyla yaşayabilmek kendinle barışık olmaktan geçer. Aşkta mutluluğu yakalamanın gizli yolları diye bu kurallara uymak, sizin aşk hayatınızın kaliteli ve sorunsuz geçmesi ile eş değerdedir. Alıngan olmamak, karşınızdakinin her söylediğinin altında farklı şeyler aramamak da en büyük etkendir aşkta mutluluğu yakalamak için.

Partnerinizin sıkıntılarına dertlerine kayıtsız kalmayın, çözüm arayışlarına girin, en azından onu dinleyin ki yalnız olmadığını anlasın. Sevdiğinizi belli edin ve seni seviyorum demekten kaçınmayın, siz söylemezseniz onu sevdiğinizi nereden bilecek, hatta ilk kez siz söyleyin ondan beklemeden. Dokunun, dokunmak, temas, yakınlık sağlar, hiçbir şey olmasa, elini tutun, sıkın veya küçük öpücükler kondurun .      Mutluluğu yakalamak için bunlar gerekli.

Onunla paylaşımlarınızı arttırın, daha fazla birlikte vakit geçirmeye çalışın, onun hoşlandığı şeylerden siz de zevk almaya bakın, asla rol yapmayın, bunu hemen anlayacaktır. Aşkta mutluluğu yakalamak aslında zannedildiği kadar zor bir şeydeğil. Onu değiştirmeye çalışmayın, eğer seviyorsanız her şeyi ile sevmeli, onu olduğu gibi kabul etmeyi öğrenmelisiniz. Mutluluk her zaman insanın karşısına çıkmaz, rastladığınız zaman sıkı, sıkı tutmasını bilin.

Yorum Yaz